Uczniowie opatowskiej "mundurówki" uroczyście ślubowali na rynku

  • 29.06.2018, 14:30
Uczniowie opatowskiej "mundurówki" uroczyście ślubowali na rynku Ślubowali na opatowskim rynku
Podziel się:
Oceń:
Bardzo patriotyczny i podniosły charakter miało ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Mundurowego w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie, która odbyła się w minionym tygodniu na opatowskim rynku.

Uczniowie otrzymali też naszywkę, symbol orła, który został wręczony pierwszakom przez radnych Rady Powiatu Opatowskiego Anetę Bławat i Tomasza Świątka oraz przez majora Jacka Kowalika, pochodzącego z Opatowa, byłego żołnierza jednostki specjalnej Grom.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Liceum Mundurowe w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie funkcjonuje od pięciu lat.

- Sukces naszego liceum mundurowego, który niesie się na cały kraj, nie bierze się znikąd – mówiła Magdalena Gdowska, dyrektor szkoły. W pierwszej kolejności podziękowała radnym: Anecie Bławat i Tomaszowi Świątkowi, za wyrażenie zgody na powstanie innowacyjnej klasy. W drugiej kolejności podziękowała majorowi Jackowi Kowalikowi za wparcie działań.

- W wiele miejsc w ogóle nie dotarlibyśmy, gdyby nie jego słowa do swoich znajomych, dzięki którym weszliśmy do jednostek zamkniętych dla innych klas mundurowych – mówiła. Podkreśliła, że major Kowalik pokazuje młodzieży trudy i sukcesy noszenia munduru. Magdalena Gdowska podziękowała policjantom i strażakom za pomoc. – Nigdy nie spotkaliśmy się z odmową pomocy. Podziękowania zostały też skierowane do szczególnie zaangażowanych nauczycieli: Edyty Gwoździk, Marka Frejlicha, Roberta Gubernata i Szczepana Madeja.

Głos zabrał major Jacek Kowalik, były żołnierz Grom. – Słowa ślubowania to tylko słowa, ale muszą one przejść w czyny. Wiem, że jesteście zdolni do wypełnienia słów ślubowania. Jesteśmy świeżo po biwaku w lesie, na górze Szczytniak, tam, gdzie była baza „Ponurego”. Mogę powiedzieć, że ziemia opatowska może być dumna z takiej młodzieży, która idzie w świat. Z tej młodzieży wyrosną wspaniali ludzie. Rodzicom gratuluję tak wspaniałych synów i córek. Reprezentują sobą wysoki poziom. Kilka lat temu rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą i z roku na rok jest coraz lepiej – mówił.

Radny Tomasz Świątek żartował: - Jedna z uczennic klasy drugiej powiedziała mi, że dziewczyny w mundurze piękniejsze niż róże. Cieszę się, że klasa mundurowa cieszy się powodzeniem nie tylko u mężczyzn. Radny Świątek  poinformował, że na ukończeniu jest już strzelnica w szkole, na której będzie można doskonalić umiejętności strzeleckie z broni sportowej.

Na zakończenie uroczystości program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie z wokalistką Sarą Al Kantar. Uroczystość zorganizowano na rynku. Ślubowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. 

(MLE)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl