Sesja Rady Powiatu w Opatowie

  • 6.08.2018, 07:46
Sesja Rady Powiatu w Opatowie
Podziel się:
Oceń:
W środę w sali konferencyjnej opatowskiego Starostwa Powiatowego odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu. W trakcie obrad radni podjęli sześć ważnych uchwał. Uchwalili między innymi zmiany w tegorocznym budżecie i prognozie finansowej. Jednogłośnie wyrazili również zgodę na sfinansowanie dla mieszkańców powiatu opatowskiego usług z zakresu rehabilitacji. Na ten cel w budżecie powiatu zabezpieczono środki w wysokości 400.000 złotych.

Po rozpoczęciu sesji Rady Powiatu przez przewodniczącego Rady, Zbigniewa Wołcerza i przyjęcia porządku obrad nastąpiła okresowa informacja o pracy Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami, którą przedstawił wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Podczas ostatniego posiedzenia radni uchwalili zmiany uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Staroście Opatowskiemu, która jak czytamy w uzasadnieniu jest podyktowana jedynie faktem wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych. Podjęta została  także uchwała w sprawie podziału środków finansowych przekazanych przez Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań.

- W celu zabezpieczenia potrzeb naszych mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia postanowiliśmy sfinansować całkowicie z budżetu powiatu świadczenia rehabilitacyjne. Usługi rehabilitacji leczniczej kierowane są dla mieszkańców naszego powiatu. Jak do tej pory świadczenia z zakresu rehabilitacji cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów z naszego regionu. W pierwszym półroczu tego roku z tych usług skorzystało ponad 1200 osób, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie świadczenia – wyjaśnia Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski.

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl