Wakacyjna wizyta młodzieży ukraińskiej w Opatowie

  • 16.08.2018, 17:13
Wakacyjna wizyta młodzieży ukraińskiej w Opatowie
Podziel się:
Oceń:
Kilkunastoosobowa grupa młodzieży ukraińskiej zapoznała się z ofertą Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Uczniowie z Ukrainy od września rozpoczną naukę w ożarowskiej szkole. Wszystko dzięki dobrze wyposażonej bazie dydaktycznej i ciekawej ofercie edukacyjnej, która od samego początku akcji pozyskiwania zagranicznej młodzieży, cieszyła się jej największym zainteresowaniem. Chodzi o pozyskanie uczniów z Ukrainy do szkół średnich w naszym regionie, które posiadają bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

Po raz pierwszy delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców z Ukrainy odwiedziła szkoły ponadgimnazjalne powiatu opatowskiego, aby zapoznać się z bazą dydaktyczną i ofertą szkół już pod koniec kwietnia tego roku. Wizyta zagranicznych gości była związana z rozpoczętą współpracą przez władze powiatu opatowskiego jeszcze w ubiegłym roku. W tym tygodniu natomiast w regionie pojawiła się grupa uczniów zainteresowanych tylko i wyłącznie nauką w ożarowskim Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Kilkuosobową grupę obcokrajowców powitał dyrektor szkoły Marcin Stańczyk.

- Bardzo cieszę się, że przyjechaliście tak licznie odwiedzić nasz region i poznać ofertę szkoły. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zawitacie tutaj na dłużej i  rozpoczniecie swoją dalszą edukację. Teraz natomiast życzę Wam udanego i pełnego wrażeń pobytu w naszym regionie – mówił dyrektor Marcin Stańczyk.

Oprócz zapoznania się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły oraz licznymi pracowniami i warsztatami goście mieli okazję również zapoznać się z ofertą turystyczną. Drugi dzień odwiedzin w powiecie opatowskim zakończył się spacerem po największych atrakcjach turystycznych Opatowa. Młodzież  przemierzyła ścieżki korytarzy Podziemnej Trasy Turystycznej i opatowskiego rynku. Odwiedziła Kolegiatę św. Marcina, jak również poznała ciekawą historię Bramy Warszawskiej. O odpowiednią dawkę ciekawych informacji zadbał Zbigniew Zybała, przewodnik Powiatowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie. Dzień pełen wrażeń zakończył grill integracyjny w ożarowskim Zespole Szkół.

Katarzyna Kaszluga

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl