Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Koncert "Elegia" - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie

  • 10.07.2017, 13:07 (aktualizacja 17.07.2017 22:55)
  • Redakcja
Koncert "Elegia" - Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie

2 lipca, na jeden dzień, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Królowej Rodzin w Ożarowie zamieniło się w salę koncertową. W ubiegłą niedzielę, w ramach 23. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego imienia Krystyny Jamroz odbył się tam koncert „Elegia”. Gwiazdą był znany tenor Adam Zdunikowski.

Widowisko odbyło się już po raz dwudziesty trzeci i stanowiło wielką ucztę duchową dla zebranych gości. Dzięki festiwalowi promowani są wybitni artyści z całego świata oraz podtrzymywana jest pamięć o pochodzącej z Buska-Zdroju śpiewaczce Krystynie Jamroz.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Występ zaczął się od utworu dość dramatycznego, jakim była „Elegia” Mikołaja Góreckiego poświęcona pamięci jego ojca, wybitnego kompozytowa Henryka Mikołaja Góreckiego w wykonaniu znakomitego wiolonczelisty Tomasza Strahla i młodzieży kieleckiej szkoły muzycznej. Finał był za to optymistycznym i radosny. Miłośnicy muzyki usłyszeli utwór Jerzego Fryderyka Haendla, ”Suitę” na trąbkę i orkiestrę smyczkową. W trakcie koncertu nie zabrakło również utworów barokowych, granych na altówce i pieśni dobranych w taki sposób, aby łączyły w sobie to wszystko, co wyraża muzyka instrumentalna i muzyka wokalna.

W koncercie wystąpili: Adam Zdunikowski – tenor, Tomasz Strahl – wiolonczela, Artur Jaroń – fortepian, Tomasz Ślusarczyk – trąbka oraz Orkiestra Smyczkowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych imienia Ludwika Różyckiego w Kielcach pod batutą Wojciecha Pławnera. Ożarowski koncert swoim patronatem objęli: burmistrz Ożarowa Marcin Majcher, prezes Zarządu, Dyrektor Generalny, Grupy Ożarów S.A. Andrzej Ptak, prezes Ożarowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego Marcin Kwieciński oraz kustosz sanktuarium, ksiądz Jan Ziętarski. 
 

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl