Poniedziałek, 19.03.2018, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

"Jak Kamienie na Szaniec" - Opatów, 1 sierpnia 2017

  • 10.08.2017, 07:52 (aktualizacja 10.08.2017 07:55)
  • Redakcja
"Jak Kamienie na Szaniec" - Opatów, 1 sierpnia 2017

We wtorek, 1 sierpnia po raz kolejny został zaprezentowany koncert „Jak kamienie na szaniec”, stanowiący hołd dla Bohaterów Postania Warszawskiego. Mieszkańcy Opatowa mieli okazję wysłuchać w tym dniu wielu wojennych piosenek i wierszy przygotowanych przez młodych artystów. Występ odbył się na opatowskim rynku, w ogródku restauracji „Żmigród”. Wydarzenie stanowiło kolejną odsłonę koncertu, który miał swoją premierę 30 lipca w Kolegiacie Św. Marcina.

W trakcie występu zostały odczytane fragmenty książki Antoniego Sułowskiego „U podnóża Gór Świętokrzyskich”. Aktorzy zaprezentowali także wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Tadeusza Gajcego i wielu innych powstańców, którzy tworzyli utwory na konkurs ogłoszony przez dowództwo Armii Krajowej. Nie zabrakło również wspomnień sanitariuszek i łączniczek biorących udział w Postaniu oraz pięknych piosenek z okresu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.

Scenariusz do koncertu „Jak kamienie na szaniec” stworzyła Edyta Gwoździk, odpowiedzialna także za reżyserie. Przygotowaniem wokalnym aktorów zajęła się Magdalena Szemraj.

Redakcja
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl