Poniedziałek, 21.05.2018, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

W Podziemiach Opatowskich można zwiedzać "Piwnice Świętokrzyskich Winnic". Wystawa opowiada o historii winiarstwa w regionie świętokrzyskim

W Podziemiach Opatowskich można zwiedzać "Piwnice Świętokrzyskich Winnic". Wystawa opowiada o historii winiarstwa w regionie świętokrzyskim "Piwnice Świętokrzyskich Winnic" - wystawa o historii winiarstwa w Podziemiach Opatowskich
W minioną sobotę w Podziemnej Trasie Turystycznej w Opatowie świętokrzyskie winnice zainaugurowały nowy sezon winiarski. W podziemnych piwnicach umieszczono plansze oraz filmy, które pozwalają na zapoznanie się z historią winiarstwa przez zwiedzających.

Są to pierwsze "Piwnice Świętokrzyskich Winnic" w regionie. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Fundację Świętokrzyskie Winnic, która skupia winiarzy z powiatu opatowskiego, staszowskiego i sandomierskiego.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Jak twierdzi prezes fundacji, Elżbieta Woźniak mimo zwiększonej liczby powstawania winnic w regionie wiedza na temat funkcjonujących  upraw winorośli jest znikoma. Stąd właśnie pomysł na popularyzację tej wiedzy w salach       Podziemnej Trasy     Turystycznej. 

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury Mariusz Szwajkowski zaznacza, że współpraca z okolicznymi winnicami poprzez utworzenie Piwnic Świętokrzyskich Winnic w podziemiach daje dodatkowe możliwości rozwoju turystyki w powiecie opatowskim. Dyrektor Szwajkowski podkreśla, że z roku na rok widać coraz większy przesyt dotychczasowymi ośrodkami turystycznymi, co stwarza większą szansę rozwoju małym miejscowościom, takim jak Opatów.

ozarowtv_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl