Uczniowie opatowskiej "mundurówki" uroczyście ślubowali na rynku

  • 29.06.2018, 14:30
  • OzarowTV
Uczniowie opatowskiej "mundurówki" uroczyście ślubowali na rynku
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Bardzo patriotyczny i podniosły charakter miało ślubowanie uczniów klas pierwszych Liceum Mundurowego w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie, która odbyła się w minionym tygodniu na opatowskim rynku.

Uczniowie otrzymali też naszywkę, symbol orła, który został wręczony pierwszakom przez radnych Rady Powiatu Opatowskiego Anetę Bławat i Tomasza Świątka oraz przez majora Jacka Kowalika, pochodzącego z Opatowa, byłego żołnierza jednostki specjalnej Grom.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Liceum Mundurowe w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie funkcjonuje od pięciu lat.

- Sukces naszego liceum mundurowego, który niesie się na cały kraj, nie bierze się znikąd – mówiła Magdalena Gdowska, dyrektor szkoły. W pierwszej kolejności podziękowała radnym: Anecie Bławat i Tomaszowi Świątkowi, za wyrażenie zgody na powstanie innowacyjnej klasy. W drugiej kolejności podziękowała majorowi Jackowi Kowalikowi za wparcie działań.

- W wiele miejsc w ogóle nie dotarlibyśmy, gdyby nie jego słowa do swoich znajomych, dzięki którym weszliśmy do jednostek zamkniętych dla innych klas mundurowych – mówiła. Podkreśliła, że major Kowalik pokazuje młodzieży trudy i sukcesy noszenia munduru. Magdalena Gdowska podziękowała policjantom i strażakom za pomoc. – Nigdy nie spotkaliśmy się z odmową pomocy. Podziękowania zostały też skierowane do szczególnie zaangażowanych nauczycieli: Edyty Gwoździk, Marka Frejlicha, Roberta Gubernata i Szczepana Madeja.

Głos zabrał major Jacek Kowalik, były żołnierz Grom. – Słowa ślubowania to tylko słowa, ale muszą one przejść w czyny. Wiem, że jesteście zdolni do wypełnienia słów ślubowania. Jesteśmy świeżo po biwaku w lesie, na górze Szczytniak, tam, gdzie była baza „Ponurego”. Mogę powiedzieć, że ziemia opatowska może być dumna z takiej młodzieży, która idzie w świat. Z tej młodzieży wyrosną wspaniali ludzie. Rodzicom gratuluję tak wspaniałych synów i córek. Reprezentują sobą wysoki poziom. Kilka lat temu rozpoczęliśmy współpracę ze szkołą i z roku na rok jest coraz lepiej – mówił.

Radny Tomasz Świątek żartował: - Jedna z uczennic klasy drugiej powiedziała mi, że dziewczyny w mundurze piękniejsze niż róże. Cieszę się, że klasa mundurowa cieszy się powodzeniem nie tylko u mężczyzn. Radny Świątek  poinformował, że na ukończeniu jest już strzelnica w szkole, na której będzie można doskonalić umiejętności strzeleckie z broni sportowej.

Na zakończenie uroczystości program artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie z wokalistką Sarą Al Kantar. Uroczystość zorganizowano na rynku. Ślubowanie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. 

(MLE)

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl