Młodzież z Ukrainy będzie uczyć się w szkołach powiatu opatowskiego

  • 11.07.2018, 20:33
  • OzarowTV
Młodzież z Ukrainy podejmie naukę w powiecie opatowskim
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dziewiętnaście młodych osób z Ukrainy, bierze obecnie udział w kursie języka polskiego w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie. Od września natomiast dziewiętnastu nastolatków rozpocznie naukę w opatowskiej „jedynce” i Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Z uzyskanych informacji wynika, że w powiatowych szkołach ponadgimnazjalnych naukę podejmie około czterdziestu uczniów narodowości ukraińskiej polskiego pochodzenia.

Część osób wybrała kierunek hotelarstwo i logistykę w Opatowie, część natomiast specjalność informatyczną i mechatroniczną w Ożarowie. Wszyscy zostaną zakwaterowani w opatowskim internacie. Ukraińska młodzież uczyłaby się w języku polskim, zgodnie z polskim programem nauczania.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

- Młodzież potrafi rozmawiać i rozumie język polski – mówi Marek Gołasa, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki Starostwa Powiatowego w Opatowie – Nie są to jednak znajomości językowe wystarczające do podjęcia nauki. Z tego powodu podjęliśmy decyzję o kursie językowym, który oprócz przygotowania językowego, da nam rozeznanie w umiejętnościach komunikacyjnych przyszłych uczniów.

- Ukraińska młodzież może liczyć na wszechstronne wsparcie ze strony nauczycieli, dyrekcji i władz powiatu – zapewnia wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański.

(KK)

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl