W gminie Sadowie oddali wyremontowany ponad kilometrowy odcinek drogi

  • 26.07.2018, 11:33
  • Redakcja
Wyremontowana droga w gminie Sadowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Zakończyła się przebudowa kolejnej drogi powiatowej. Ponad kilometr nowej, wyremontowanej nawierzchni asfaltowej oddano do użytku w gminie Sadowie. Z nowego asfaltu korzystają już mieszkańcy Obręcznej oraz Wszechświetych. W oficjalnym odbiorze wyremontowanego odcinka drogi w asyście przedstawicieli Zarządu Dróg Powiatowych udział wzięły władze gminy i powiatu w osobach wicestarosty opatowskiego, Gustawa Saramańskiego, wójta gminy Marzeny Urban Żelazowskiej oraz przewodniczącego Rady Gminy Mieczysława Podczasiego.

Położenie nowego poszycia asfaltowego kosztowało 364 395,74 złotych. Remontu drogi podjęło się Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex – Inwestycje ze Staszowa.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Remont drogi był bardzo potrzebny

Jak podkreślają władze gminy remont drogi był bardzo potrzebny i długo wyczekiwany przez mieszkańców. Drogę udało się wyremontować dzięki wsparciu ze strony władz samorządu powiatowego.

- Remont tej drogi był bardzo potrzebny i wyczekiwany. Wyremontowana trasa wykorzystywana jest głownie przez rolników z terenu gminy Sadowie oraz ościennych miejscowości na naszym terenie. Z pewnością zwiększy się również bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi – zapewnia Marzena Urban – Żelazowska, wójt Gminy Sadowie.

Wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański natomiast zwraca uwagę na poprawę bezpieczeństwa drogowego. Uważa również, że przez dobry stan dróg zwiększa się również atrakcyjność turystyczna i gospodarcza regionu. 

- Jak łatwo zauważyć jest to teren typowo rolniczy. Od lat droga wymagała gruntownego remontu. Udało się ją wyremontować. Dzięki tej inwestycji skróci się znacznie czas dojazdu oraz poprawi bezpieczeństwo. Inwestycja była bardzo ważna i potrzebna również ze względu na poprawę logistyki transportowej w powiecie –powiedział wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański.

Katarzyna Kaszluga

 

 

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl