Gminy powiatu opatowskiego otrzymają dofinansowania z budżetu województwa. Włodarze podpisali już umowy

  • 26.07.2018, 18:30
  • OzarowTV
Urząd Marszałkowski wesprze gminy powiatu opatowskiego
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Gminy: Iwaniska, Baćkowice, Lipnik, Wojciechowice, Ożarów, Sadowie i Tarłów z budżetu Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego otrzymały dofinansowanie na przebudowę dróg prowadzących do gruntów rolnych oraz na wyposażenie świetlic wiejskich w ramach tak zwanego programu „mała odnowa wsi”. Stosowne umowy włodarze gmin podpisali z Markiem Szczepanikiem, członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego w środę, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie.

Marek Szczepanik zaznaczył, że pieniądze pochodzą z budżetu województwa i nie jest to dofinansowanie unijne.

- Nie są to ogromne dofinansowania, liczone w milionach złotych, lecz dofinansowanie niewielkie, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych – mówił Marek Szczepanik. – Pieniądze mają na celu pobudzać mieszkańców do działania, skupiać ich wokół tych inicjatyw, angażować i aktywizować. W naszym województwie objęliśmy wsparciem 120 inicjatyw, na które przeznaczyliśmy łącznie milion złotych.

Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, jednocześnie radny Rady Powiatu Opatowskiego podziękował w imieniu mieszkańców powiatu samorządowi województwa, za przekazanie pieniędzy na tego typu inwestycje.

Z kolei Marcin Majcher, burmistrz Ożarowa zwrócił uwagę, że pieniądze w skali budżetów gmin są niezwykle istotne, a przedsięwzięcia dzięki nim zrealizowane, mają nieocenioną wartość społeczną. Andrzej Grządziel, pełniący obowiązki wójta gminy Lipnik zwrócił uwagę, że dzięki dofinansowaniu, zostanie zmodernizowana droga łącząca dwa powiaty: opatowski z sandomierskim, łącząca jednocześnie dwie gminy: Obrazów i Lipnik, wsie Sternalice z Jugoszowem. To droga – jak zaznaczył wójt – niezwykle istotna dla rolników mających sady w obydwóch wsiach.

W gminie Baćkowice, za dofinansowanie w kwocie 24 tysięcy złotych, do przebudowy pójdzie droga dojazdowa do gruntów rolnych w Piórkowie. W gminie Iwaniska, 6 tysięcy złotych otrzyma dofinansowanie zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Przepiórowie. Z kolei 20 tysięcy to dofinansowanie przebudowy drogi Krępa Górna – Planta. W gminie Lipnik pieniądze otrzymały trzy projekty: budowa altany w Sternalicach w kwocie dofinansowania 7.664 złotych, zakup wyposażenia do budynku kulturalno-oświatowego w Gołębiowie (7 tysięcy) i przebudowa drogi dojazdowej do gruntów rolnych w kwocie wsparcia 70 tysięcy złotych.

Tymczasem suma 45 tysięcy złotych wesprze przebudowę drogi we wsi Prusy (gmina Ożarów). W gminie Sadowie, we wsi Rżuchów do wymiany zaplanowano ogrodzenie okalające świetlicę wiejską za kwotę wsparcia 6.300 złotych. W gminie Tarłów, 30 tysięcy złotych to pomoc w modernizacji drogi w Teofilowie. Z kolei gmina Wojciechowice może liczyć na 38 tysięcy złotych za które wykona remont drogi. Gmina otrzymała wsparcie także dwóch innych inicjatyw.

(KK, MLE)

        

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe