W Ożarowie Klub Seniora powiększy się o kolejne miejsca. W czwartek powiat podpisał umowy z inwestorem

  • 29.07.2018, 15:07 (aktualizacja 29.07.2018 15:20)
  • OzarowTV
W Ożarowie powiększy się klub seniora. W czwartek podpisano umowy
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W Ożarowie seniorzy mogą liczyć na ciekawe zajęcia plastyczne, ruchowe i integracyjne oraz na odpowiednią opiekę w nowopowstającym Klubie „Senior+”. Do tej pory w kompleksie ożarowskiego Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie działał Dom „Senior+” z którego korzysta obecnie 40 podopiecznych. Z klubu natomiast będzie mogło korzystać dodatkowo 30 nowych uczestników.  Na terenie gminy Wojciechowice seniorzy również znajdą swoje miejsce. Niebawem powstanie tam Dom „Senior+” w Stodołach Koloniach. 

Działania i kampanie dla seniorów na terenie powiatu opatowskiego są realizowane już od kilku lat. Mają przede wszystkim na celu aktywizację społeczną  osób starszych i obdarzenie profesjonalną opieką osób w podeszłym wieku. W Polsce pojawia się coraz więcej emerytów, jednak ich aktywność nie kończy się wraz z przejściem na emeryturę. 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

- Wielu z nich chce się dokształcać, realizować swoje pasje i przede wszystkim ciekawie spędzić swój czas wolny. Właśnie do takiej grupy osób skierowane są podejmowane przez nas działania – wyjaśnia zawieszony starosta opatowski, jednocześnie radny Rady Powiatu Bogusław Włodarczyk - Najważniejszy jest aspekt społeczny. Mianowicie to, żeby osoby po zakończeniu swojej aktywności zawodowej dalej były aktywne, nie zostawały w czterech ścianach sami dla siebie – dodaje Bogusław Włodarczyk.


Powiat Opatowski po raz kolejny już  w tym roku przystąpił do programu Senior+ w ramach, którego udało się pozyskać dofinansowanie na realizację kolejnych działań dla seniorów. W ramach tegorocznych przedsięwzięć zostaną utworzone dwie nowe instytucje. Inwestycja w Stodołach Koloniach kosztować będzie ponad 360 000 złotych. Natomiast utworzenie Klubu Senior+ w Ożarowie w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie kosztować będzie prawie 200 000 złotych. Umowę na prowadzenie prac remontowych w miniony czwartek podpisał prezes Wacław Grela z tarnobrzeskiego przedsiębiorstwa MIWAX. 

Jak podkreśla Bogusław Włodarczyk, aktywizacja seniorów to tylko jeden z aspektów działania. Drugim są dodatkowe, nowe miejsca pracy.   
Osoby bez opieki znajdą swoje miejsce. Powstanie Dom SENIOR+ oraz Klub SENIOR+

- W wielu domach na terenie naszego powiatu zamieszkują osoby starsze, które w pewnym wieku pozostają bez opieki. Utworzenie Domu Senior+ w Stodołach Koloniach i oczywiście Klubu Senior+ pozwoli seniorom pragnącym spędzić wolny czas w wygodnych i komfortowych warunkach. W placówkach Domu Senior+ jest również zapewniona profesjonalna opieka pielęgniarska – powiedział Józef Komisarek, szef Domu Senior+ w Opatowie, który działa już od paru lat i cieszy się dużym powodzeniem.


Warto przypomnieć, że w kompleksie Zespołu Szkół w Ożarowie każdy znajdzie coś dla siebie. Jest coś dla dużych, małych i nieco starszych. Na ostatnim etapie jest już modernizacja przyszkolnego boiska. Dobrze wyposażone są również warsztaty szkolne i baza dydaktyczna szkoły. Powodzeniem cieszy się również pierwszy w Ożarowie żłobek. 

(KK)

 

 

 

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl