Uroczystości świętokrzyskich funkcjonariuszy na Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Zobacz jak prezentowali się policjanci na Wojewódzkich Obchodach Święta Policji

  • 31.07.2018, 19:16 (aktualizacja 31.07.2018 20:27)
  • OzarowTV
Wojewódzkie Obchody Święta Policji na Zamku "Krzyżtopór" w Ujeździe
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dzięki nim czujemy się bezpiecznie. W swojej służbie niejednokrotnie podejmują wyzwania z narażeniem swojego zdrowia i życia. Ich powołanie, poświecenie i pasja została doceniona. Świętokrzyscy stróże prawa obchodzili w minioną sobotę swoje święto. Tym razem uroczystości związane z Wojewódzkim Świętem Policji odbyły się w wyjątkowej scenerii Zamku Krzyżtopór w Ujeździe. Awanse na wyższe stopnie, medale i odznaczenia funkcjonariuszy. To bardzo ważny dzień dla policjantów z naszego regionu.

Tegoroczne obchody Wojewódzkiego Święta Policji były wyjątkowe i szczególne, ponieważ przypadły w roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości i w 99 rocznicę powołania policji. Obchody rozpoczęła popołudniowa msza święta w intencji policjantów w kościele pod wezwaniem św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwaniskach, której przewodniczył biskup Diecezji Sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz. O imponującą oprawę muzyczną zadbał chór parafii garnizonowej w Kielcach i orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Dalsze uroczystości odbywały się na zamku Krzyżtopór w Ujeździe. To tu wręczane były mianowania na wyższe stopnie i odznaczenia. Łącznie w całym świętokrzyskim garnizonie wyższe stopnie otrzymało ponad 1000 policjantów. W Krzyżtoporze akty mianowania uroczyście wręczono 21 z nich. W grupie tej znalazł się zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Kielcach Andrzej Patrzałek, który otrzymał awans na stopień podinspektora. Natomiast za długoletnią służbę podczas sobotnich uroczystości zostało nagrodzonych 20 policjantów i cywilnych pracowników. W sobotę nie tylko funkcjonariusze policji zostali uhonorowani. Medale otrzymały również osoby, które podejmowały działania przyczyniające się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Tegoroczni wyróżnieni „Medalami za zasługi dla Policji” to Leszek Kopeć – burmistrz Staszowa i dr Ewa Kondek – wiceburmistrz Staszowa.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Dariusz Augustyniak, który zaznaczył podczas swojego wystąpienia, że zorganizowane święto to wyraz uznania dla każdego policjanta, który zasadniczo codziennie mierzy się z różnego rodzaju niebezpieczeństwami.

W stronę funkcjonariuszy zaproszeni goście również nie szczędzili wielu ciepłych słów. Za oddanie i codzienną służbę dziękowali Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością nie tylko parlamentarzyści, samorządowcy i rodziny funkcjonariuszy, ale także Komendant Szkoły Policji w Kielcach insp. Rafał Kochańczyk, dyrektor Biura Kontroli KGP insp. Dariusz Szuba oraz dyrektor Biura Kryminalistycznego KGP nadkom. Piotr Janik.

Policyjny piknik rodzinny bogaty w atrakcje

Wojewódzkie Święto Policji to nie tylko oficjalne podziękowania i awanse. Jak co roku policjanci zorganizowali również piknik z szeregiem atrakcji. Był pokaz policyjnego sprzętu i tresury psów. Wszyscy chętni mogli przyjrzeć się również pracy techników kryminalistyki. Można było również zapoznać się z ofertą stoisk militarnych i oddać krew w mobilnym punkcie poboru.

(KK)

 

Galerię zdjęć z wydarzenia zobaczysz na:
www.swietokrzyska.policja.gov.pl

Fot. Świętokrzyska Policja - www.swietokrzyska.policja.gov.pl

 

 

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl