Po raz pierwszy rodzinnie w Brzeziu. Były konkurencje sportowe, pokazy ratownictwa i konkursy

  • 1.08.2018, 15:19
  • OzarowTV
Rodzinnie w Brzeziu
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Pierwszy Piknik Rodzinny w Brzeziu już za nami. Były konkurencje sportowe i rodzinne oraz konkursy z nagrodami i pokaz strażackich umiejętności ratunkowych. Dzieci natomiast mogły bawić się dowoli na dmuchanym placu zabaw. Festyn rodzinny pełen atrakcji umiliły również występy wokalne miejscowej młodzieży. Gościnnie na scenie wystąpił zespół CREATIVES z ożarowskiego Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie. 

Organizatorem niedzielnego Pikniku Rodzinnego w Brzeziu było opatowskie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty. W rolę głównych organizatorek i jednocześnie gospodarzy festynu natomiast wcieliły się Barbara Kasińska, dyrektor opatowskiego Zespołu Szkół Nr 2 i Magdalena Masternak, lokalna działaczka i mieszkanka Brzezia.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut


- Takiego pikniku od wielu lat tutaj nie było i miejmy nadzieję, że takie spotkania staną się naszą lokalną tradycją – mówi współorganizatorka niedzielnego pikniku, Magdalena Masternak.


Jak każde wydarzenie plenerowe, także piknik w Brzeziu miał swoją część oficjalną. W tej części rodzinnego niedzielnego festynu głos zabrali organizatorzy oraz zaproszeni goście. Barbara Kasińska w trakcie swojego wystąpienia podziękowała za skorzystanie z zaproszenia mieszkańców i podkreśliła swoje emocjonalne związanie z tą miejscowością.


- Witam na pierwszym pikniku organizowanym w Brzeziu. Cieszę się, że tak licznie Państwo dzisiaj przybyliście. Dlaczego Brzezie? Dlatego, że to miejsce jest mi bardzo bliskie. Z Brzezia pochodzi moja mama i najbliższa rodzina. Jestem silnie i emocjonalnie związana z tymi okolicami – mówiła Barbara Kasińska. 


Natomiast Bogusław Włodarczyk, zawieszony starosta opatowski, radny Rady Powiatu wrócił pamięcią do tradycyjnych spotkań i zabaw organizowanych niegdyś w mniejszych miejscowościach. 


- Powiem szczerze, że bardzo lubię w te strony przyjeżdżać, ponieważ wiem, że mieszkają tutaj bardzo dobrzy, uczciwi i pracowici ludzie. Cieszę się, że możemy się spotkać, bo do tej pory spotykaliśmy się na piknikach w większych miejscowościach. W tym roku zrodził się taki pomysł, żeby organizować rodzinne spotkania również w mniejszych miejscowościach. Niegdyś na wsiach, pewnie starsi mieszkańcy pamiętają, że były zabawy. Niestety z biegiem lat te spotkanie gdzieś się zapodziały. Dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę tutaj z Państwem być wspólnie – mówił w trakcie części oficjalnej Bogusław Włodarczyk. 


Po tradycyjnej części oficjalnej imprezy przyszedł czas na dalszą rozrywkową część pikniku. Na przybyłe rodziny czekały specjalnie przygotowane konkurencje. Jedną z nich było przeciąganie liny, w której rywalizowały drużyny z Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku i Ochotniczej Straży Pożarnej z Brzezia. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w konkurencjach sportowych i brać udział w konkursach z nagrodami. Powodzeniem cieszyła się konkurencja obierania na czas ziemniaków, w której wzięli udział sami mężczyźni. Strażacy ochotnicy z miejscowej jednostki OSP wykonali natomiast pokaz akcji ratunkowej. Umiejętnie pokazali jak poprawnie wyciągnąć poszkodowanego z samochodu, rozciąć karoserię czy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. 

(KK)

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl