Sesja Rady Powiatu w Opatowie

  • 6.08.2018, 07:46
  • Redakcja
Sesja w Opaowie
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W środę w sali konferencyjnej opatowskiego Starostwa Powiatowego odbyła się kolejna sesja Rady Powiatu. W trakcie obrad radni podjęli sześć ważnych uchwał. Uchwalili między innymi zmiany w tegorocznym budżecie i prognozie finansowej. Jednogłośnie wyrazili również zgodę na sfinansowanie dla mieszkańców powiatu opatowskiego usług z zakresu rehabilitacji. Na ten cel w budżecie powiatu zabezpieczono środki w wysokości 400.000 złotych.

Po rozpoczęciu sesji Rady Powiatu przez przewodniczącego Rady, Zbigniewa Wołcerza i przyjęcia porządku obrad nastąpiła okresowa informacja o pracy Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami, którą przedstawił wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Podczas ostatniego posiedzenia radni uchwalili zmiany uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia Staroście Opatowskiemu, która jak czytamy w uzasadnieniu jest podyktowana jedynie faktem wejścia w życie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych. Podjęta została  także uchwała w sprawie podziału środków finansowych przekazanych przez Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację zadań.

- W celu zabezpieczenia potrzeb naszych mieszkańców w zakresie ochrony zdrowia postanowiliśmy sfinansować całkowicie z budżetu powiatu świadczenia rehabilitacyjne. Usługi rehabilitacji leczniczej kierowane są dla mieszkańców naszego powiatu. Jak do tej pory świadczenia z zakresu rehabilitacji cieszą się dużym zainteresowaniem pacjentów z naszego regionu. W pierwszym półroczu tego roku z tych usług skorzystało ponad 1200 osób, co świadczy o dużym zapotrzebowaniu na takie świadczenia – wyjaśnia Gustaw Saramański, wicestarosta opatowski.

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl