Niebawem finał inwestycji. Odbyły się już odbiory częściowe prac w Sobowie, Sulejowie i kompleksie "Skłodowskiej" w Ożarowie

  • 8.08.2018, 16:06 (aktualizacja 09.08.2018 14:51)
  • OzarowTV
Odbiory częściowe powiatowych inwestycji
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Pierwsze efekty już są bardzo widoczne. Zostały wymienione okna i drzwi. Budynki zostały docieplone. Zmieniono też  ich wygląd zewnętrzny. Zamontowane zostały nowe pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Tak wyglądają postępy niektórych prac remontowych, które są realizowane w ramach inwestycji prowadzonych obecnie przez samorząd powiatowy.  

Obecnie na terenie powiatu opatowskiego realizowanych jest kilka wielomilionowych projektów. Jednym z nich jest właśnie termomodernizacja budynków użyteczności publicznej oraz projekt podnoszący efektywność kształcenia w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Jak do tej pory w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Sulejowie i Domu Pomocy Społecznej w Sobowie zostały zamontowane nowe okna i drzwi. Docieplono również poddasza i ściany zewnętrzne, na których położono nową elewację. Dachy budynków również zmieniły swój wygląd. W ramach prac montażowych zostały zamontowane nowe pompy ciepła i panele fotowoltaiczne. Na terenie placówek wymieniona została instalacja wodociągowa i kanalizacyjna. Na bardziej energooszczędne zostały wymienione również lampy oświetleniowe. Budynki nie tylko poprawią swój wygląd zewnętrzny, ale staną się bardziej bezpieczniejsze, ponieważ dodatkowo na dachach zamontowana została ochrona przeciw piorunowa. Efekty prac termomodernizacyjnych w ubiegłym tygodniu oceniali podczas odbioru częściowego przedstawiciele Zarządu Powiatu Opatowskiego i Starostwa Powiatowego w Opatowie. Wartość dotychczasowo wykonanych robót wynosi kolejno 621 482, 04 oraz 1 181 821,62

Jak zapewnia Jacek Dwojak, członek Zarządu Powiatu, zaoszczędzone pieniądze na ogrzewaniu dzięki inwestycji termomodernizacji zostaną wykorzystane na inne szczytne cele. Skorzystają na tym podopieczni  placówek oraz  ich personel. 

Zadowolony z dotychczasowo wykonanych prac jest również Marian Cieszkowski, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Sobowie, który mimo jeszcze wielu aspektów remontowych do wykonania na terenie DPS-u, wyraził nadzieję na terminowe ich zakończenie, które planowane jest na koniec sierpnia. 

Remont pełną parą idzie również w Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. W ożarowskiej szkole wyremontowane zostały już korytarze i warsztaty szkolne, które wzbogaciły się dodatkowo o nowoczesny sprzęt mechaniczny, spawalniczy i informatyczny. Nowy wygląd zyskały również sale lekcyjne. Dobiega końca przebudowa przyszkolnego boiska, które dzięki jego modernizacji będzie bardziej komfortowe i bezpieczne dla korzystających  dzieci i młodzieży. 


- Do tej pory nasza szkoła posiadała boisko do gry w piłkę nożną i siatkową, jednak jego stan był fatalny. Nierówna nawierzchnia niosła za sobą duże niebezpieczeństwo dla dzieci i młodzieży która korzystała z boiska. Po wykonaniu wszystkich prac z pewnością znacznie poprawi się  komfort i bezpieczeństwo użytkowania  - wyjaśnia dyrektor Marcin Stańczyk


 Jak twierdzi dyrektor Stańczyk, projekt który udało się pozyskać znakomicie rozwiązuje potrzeby szkoły i kompleksowo zamyka również potrzebne inwestycje wzbogacając  tym samym ofertę edukacyjną, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Zakończenie remontu szkoły planowane jest na listopad. Natomiast wartość zrealizowanych prac opiewa na 459 482,12 zł.

 
(KK)

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl