Wakacyjna wizyta młodzieży ukraińskiej w Opatowie

  • 16.08.2018, 17:13
  • Redakcja
Wakacyjna wizyta
Podziel się:
Oceń:
Kilkunastoosobowa grupa młodzieży ukraińskiej zapoznała się z ofertą Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie w Ożarowie. Uczniowie z Ukrainy od września rozpoczną naukę w ożarowskiej szkole. Wszystko dzięki dobrze wyposażonej bazie dydaktycznej i ciekawej ofercie edukacyjnej, która od samego początku akcji pozyskiwania zagranicznej młodzieży, cieszyła się jej największym zainteresowaniem. Chodzi o pozyskanie uczniów z Ukrainy do szkół średnich w naszym regionie, które posiadają bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

Po raz pierwszy delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców z Ukrainy odwiedziła szkoły ponadgimnazjalne powiatu opatowskiego, aby zapoznać się z bazą dydaktyczną i ofertą szkół już pod koniec kwietnia tego roku. Wizyta zagranicznych gości była związana z rozpoczętą współpracą przez władze powiatu opatowskiego jeszcze w ubiegłym roku. W tym tygodniu natomiast w regionie pojawiła się grupa uczniów zainteresowanych tylko i wyłącznie nauką w ożarowskim Zespole Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Kilkuosobową grupę obcokrajowców powitał dyrektor szkoły Marcin Stańczyk.

- Bardzo cieszę się, że przyjechaliście tak licznie odwiedzić nasz region i poznać ofertę szkoły. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zawitacie tutaj na dłużej i  rozpoczniecie swoją dalszą edukację. Teraz natomiast życzę Wam udanego i pełnego wrażeń pobytu w naszym regionie – mówił dyrektor Marcin Stańczyk.

Oprócz zapoznania się z bogatą bazą dydaktyczną szkoły oraz licznymi pracowniami i warsztatami goście mieli okazję również zapoznać się z ofertą turystyczną. Drugi dzień odwiedzin w powiecie opatowskim zakończył się spacerem po największych atrakcjach turystycznych Opatowa. Młodzież  przemierzyła ścieżki korytarzy Podziemnej Trasy Turystycznej i opatowskiego rynku. Odwiedziła Kolegiatę św. Marcina, jak również poznała ciekawą historię Bramy Warszawskiej. O odpowiednią dawkę ciekawych informacji zadbał Zbigniew Zybała, przewodnik Powiatowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie. Dzień pełen wrażeń zakończył grill integracyjny w ożarowskim Zespole Szkół.

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl