Święto ziemniaka w Wyszmontowie z mnóstwem atrakcji. Na stołach królowały tradycyjne potrawy z kartofli przygotowane przez Panie z KGW „Fajne Babki”

  • 29.09.2018, 10:29
  • Redakcja
Świętowali dzień ziemniaka w Wyszmontowie
Podziel się:
Oceń:
Pyszne kopytka, kluski śląskie, frytki, placki ziemniaczane, a także knedle i tradycyjna kartoflanka – takie pyszności czekały na mieszkańców Wyszmontowa i okolic podczas minionego Święta Ziemniaka. Oprócz dobrego jedzenia organizatorzy zapewnili także mnóstwo atrakcji. Były występy artystyczne, mecz piłki nożnej, wesołe miasteczko – to tylko niektóre z nich!

Śmiało można stwierdzić, że Święto Ziemniaka na stałe wpisało się w imprezowy kalendarz Wyszmontowa. Piknik został zorganizowany już po raz piąty. Uczestnikom nie brakowało dobrej zabawy i humoru. Wśród biesiadników znaleźli się zaproszeni goście, przedstawiciele władz gminnych i powiatowych. 

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Imprezę rozpoczął występ zespołu ludowego działającego przy Kole Gospodyń Wiejskich Fajne Babki. Następnie na scenie pojawił się zespół SUPEŁEK, w którym zaprezentowali się najmłodsi mieszkańcy Wyszmontowa oraz artyści z formacji ISKRA. Podczas minionego Święta Ziemniaka sceną zawładnęły kapele ludowe i folklorystyczne. Popis swoich umiejętności zaprezentowały zespoły Nowianecki, Ożarowiacy i Sobowiacy. Do śpiewu i tańca w trakcie biesiady zachęcały Ożarowskie Andrusy oraz Johanecki.
 

W trakcie części oficjalnej gratulacji i podziękowań było mnóstwo. Przewodnicząca KGW Fajne Babki, jednocześnie radna Rady Miejskiej w Ożarowie Halina Dragan, podziękowała za tak liczne przybycie i chęć kultywowania zapoczątkowania tradycji.

 Jest mi niezmiernie miło, że tak licznie skorzystali Państwo z naszego zaproszeni. Z roku na rok zainteresowanie naszym świętem jest coraz większe. Dziękuję również wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania naszego dzisiejszego spotkania – mówiła Halina Dragan. 

Burmistrz, Marcin Majcher natomiast podziękował inicjatorom za zorganizowanie spotkania, które integrują lokalną społeczność ,a dodatkowo promują gminę.

Dziękuję wszystkim zespołom, bo to jest promocja naszej gminy. Będziemy zawsze je wspierać, byśmy mogli pokazać innym, że u nas jest ładniej, lepiej, gościnniej i serdeczniej. Dzisiejsze święto jest nie tylko piknikiem, ale również promocją naszych programów gminnych, które realizujemy na co dzień – mówił burmistrz Marcin Majcher.

Jak podkreśla Halina Dragan, wszystkie podjęte inicjatywy spotykają się z aprobatą mieszkańców.

Mieszkańcy Wyszmontowa są zadowoleni, bo sporo inwestycji zostało u nas już wykonanych. Jest boisko, plac zabaw, zmodernizowana świetlica, strażnica. - Przed nami prace związane z wykonaniem chodnika, które ruszą jeszcze w tym roku – zapowiada radna Halina Dragan. 
 

Organizatorzy minionego Święta Ziemniaka w Wyszmontowie zadbali również o zdrowie swoich uczestników. Każdy mógł na specjalnie przygotowanym stoisku pod okiem wyspecjalizowanych służb sprawdzić poziom cukru we krwi, ciśnienie oraz poziom tkanki tłuszczowej. Ostatnim punktem imprezy była zabawa taneczna z zespołem RESTART.

Katarzyna Kaszluga
 

 

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl