Pielgrzymi w Dolinie Bożego Miłosierdzia w Słupi Nadbrzeżnej

  • 10.10.2018, 11:53
  • OzarowTV
Uczniowie z SOSW w Sulejowie pielgrzymowali do Doliny Miłosierdzia
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Malowniczo położoną w pobliżu Wisły parafię świętej Barbary w Słupi Nadbrzeżnej w miniony czwartek odwiedzili wyjątkowi goście. Do Doliny Bożego Miłosierdzia – tak mówi, o tym miejscu ksiądz proboszcz Wojciech Petryk – przybyli pielgrzymi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Sulejowie.

Podopiecznych wraz z opiekunami przywitał uroczyście przed bramą kościoła gospodarz miejsca, ksiądz proboszcz. W kilku zdaniach podziękował za inicjatywę zorganizowania takiej pielgrzymki oraz za chęć integracji w tak wyjątkowym miejscu.

- Dzisiaj jest dla Was i dla mnie wyjątkowy i wzruszający dzień, ponieważ odwiedziliście naszą małą parafię pod wezwaniem Świętej Barbary. Jest mi bardzo miło, że tak ważni pielgrzymi spędzą piękne chwile w Dolinie Bożego Miłosierdzia. Mam nadzieję również, że nie będzie to nasze ostatnie spotkanie w tym miejscu – mówił ksiądz Wojciech Petryk.

Podopieczni SOSW w Sulejowie swoją wizytę rozpoczęli od uroczystej mszy świętej. Poznali również historię patronki świątyni świętej Barbary i samej parafii. Następnie czekała na nich mała niespodzianka. Organizatorzy przygotowali pyszny poczęstunek. Na gości czekał żurek, grill oraz ziemniaki z ogniska. Były również występy artystyczne pielgrzymów. Dla wszystkich była także słodka niespodzianka. Tradycyjne cukierki krówki, rozdawał gościom Jacek Dwojak, radny Rady Powiatu jednocześnie członek Zarządu Powiatu.

- Cieszę się, że mogłem dzisiaj uczestniczyć w takim wydarzeniu z tak wyjątkowymi pielgrzymami. Jest to piękne miejsce, które kryje w sobie wiele potencjałów. Mam nadzieję, podobnie jak ksiądz proboszcz, że takie pielgrzymki staną się tutaj tradycją, a to miejsce wpisze się na stałe w obowiązkowy punkt odwiedzin – mówił Jacek Dwojak, członek Zarządu Powiatu Opatowskiego.

Pielgrzymom towarzyszyli również wójt gminy Tarłów – Tomasz Kamiński oraz Jolanta Magierowska, pracownik delegatury Starostwa Powiatowego w Ożarowie.

(KK)

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe