Nowy Dzienny Dom Seniora oraz Klub Senior Plus w Ożarowie już oficjalnie otwarty

  • 11.10.2018, 12:15
  • Redakcja
Klub Seniora oraz Klub Senior+ już otwarte w Ożarowie
Podziel się:
Oceń:
Najpierw przemowy i gratulacje, potem uroczyste przecięcie wstęgi i koncert Elenii. Tak wyglądała uroczystość oficjalnego otwarcia Domu i Klubu Seniora w Ożarowie. Otwarcie swoją obecnością uświetniły władze samorządowe oraz przedstawiciele instytucji współpracujących. Impreza cieszyła się powodzeniem wśród mieszkańców całego regionu, którzy tłumnie uczestniczyli w uroczystości.

- Pragniemy, aby ten dom był miejscem waszych spotkań, byście czuli się w nim swobodnie jak u siebie w domu – powiedział podczas otwarcia burmistrz Marcin Majcher. - Mam nadzieję, że państwo znajdą tu sympatię, wzajemną życzliwość. Podzielą się tutaj swoimi problemami, a także będą świętować i cieszyć się z rodzinnych sukcesów.

Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC
Skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń Bezpieczni.pl i otrzymaj zniżkę na swoje następne OC/AC

Jak podkreślał burmistrz Marcin Majcher od ubiegłego roku samorząd starał się wybudować ten obiekt. Każdego roku w gminie przybywa około 150 osób powyżej 60. roku życia. Obiekt ma 340 metrów kwadratowych, kosztował ponad półtora miliona złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy. Na jego wyposażenie samorząd otrzymał 120 tys. zł z budżetu wojewody.

Podniosłym momentem piątkowej uroczystości było przekazanie symbolicznych kluczy do obiektu grupie seniorów na czele z byłą pracownicą gminy Danutą Mroczek, która zabiegała się o ten budynek.

Obecnie chęć skorzystania z wszelkich aspektów domu wyraziło 21 uczestników. Natomiast do klubu zapisało się 88 osób.

W części oficjalnej spotkania było wiele gratulacji. Obecny na uroczystości poseł Kazimierz Kotowski pogratulował gminie inicjatywy i jej zrealizowania. Starosta opatowski Bogusław Włodarczyk w swojej wypowiedzi przypomniał, że władze powiatu opatowskiego od kilku lat realizują już zamierzenia tak nagłośnionej obecnie polityki senioralnej. Wspomniał, że podobne placówki powstają w wielu miejscowościach powiatu opatowskiego, a jedna z nich działa z powodzeniem w budynku ożarowskiego Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej – Curie. 

Członek Zarządu Powiatu, Mirosław Adamek w swoim przemówieniu natomiast zasugerował włączenie seniorów w procesy decyzyjne i konsultacyjne.

- To ważne, że samorządy gminy, powiatu, województwa dbają o wszystkich mieszkańców – podkreślił członek Zarządu Powiatu Mirosław Adamek, który pogratulował przedsięwzięcia pięknie wkomponowanego w krajobraz miasta i służącego seniorom. – Mam nadzieję, że już niedługo włączy się seniorów w procesy decyzyjne i doradcze w środowisku.

Po przemowach przyszedł czas na oficjalne i uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku. Ostatnim już punktem programu uroczystości był koncert Eleni, która wykonała swoje najpopularniejsze przeboje. 

 

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wiktor
Wiktor 12.10.2018, 23:24
Dobrze ze rząd stworzył taki program.
Rafał
Rafał 11.10.2018, 13:28
Dobrze, że rząd stworzył taki program.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl