W szkole „na Górce” podsumowali projekt

  • 17.10.2018, 17:06
  • Redakcja
W szkole „na Górce” podsumowali projekt
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W opatowskim Zespole Szkół nr 1 odbyła się oficjalna konferencja prasowa, podczas której podsumowano jeden z największych projektów unijnych realizowanych w szkołach średnich na terenie powiatu opatowskiego. Chodzi o projekt podnoszący efektywność kształcenia. W ramach projektu zmodernizowana została baza dydaktyczna. Doposażeniu zostały poddane w nowy sprzęt również warsztaty szkolne, a pomoce dydaktyczne trafiły do poszczególnych pracowni. Kompleks sportowy szkoły wzbogaciła nowa hala sportowa.

Konferencję rozpoczęła dyrektor szkoły, Magdalena Gdowska, która przedstawiła założenia i osiągnięte efekty projektu. Podziękowała również wszystkim zaangażowanym w realizację i działania związane z projektem.

- Podsumowujemy projekt „Podnoszenie efektywności kształcenia w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie poprzez wzmocnienie infrastruktury edukacyjnej” – mówiła Magdalena Gdowska, dyrektor szkoły – Projekt obejmuje modernizację
i doposażenie istniejącej bazy dydaktycznej, warsztatów szkolnych. Jak również budowę nowej hali sportowej oraz doposażenie placówki w nowe pomoce dydaktyczne. Koszt zadania do ponad sześć milionów złotych. Serdecznie dziękuję władzom powiatu za zainwestowanie w naszą szkołę. 
 

Etapy projektu szczegółowo omówili podczas prezentacji Jerzy Lulin, kierownik warsztatów szkolnych i Waldemar Domagała, nauczyciel wychowania fizycznego.

- Marzenia się spełniają. To dziś widać. Mamy nowoczesny blok sportowy. Do niedawna byliśmy jedyną placówką ponadgimnazjalną w powiecie bez pełnometrażowej hali. Dziś mamy piękną, funkcjonalną bazę sportową ze strzelnicą, która z pewnością będzie cały czas wykorzystywana. Takie siłownie, jakie mamy w szkole, są tylko cztery w województwie – mówił Waldemar Domagała.

Osiągniętych efektów dzięki zrealizowaniu tak ciekawego projektu gratulowali radni powiatowi, Tomasz Świątek i Aneta Bławat, pracownicy Starostwa Powiatowego oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych jednostek organizacyjnych i instytucji.

- Cztery lata temu zostałem radnym powiatowym. Przestałem być dyrektorem tej szkoły, ale na szczęście nie przestałem być jej nauczycielem. Wiedziałem, że będą inwestycje w oświatę, ale nawet nie śniło mi się, że aż takie. Cieszę się z wspaniałych efektów, który dodatkowo promuje naszą szkołę w regionie wzbogacając ofertę edukacyjną – mówił Tomasz Świątek.

Jak podkreślał radny Tomasz Świątek, projekt modernizacji szkoły to zasługa dobrej współpracy i zaangażowania władz powiatowych, wojewódzkich, radnych rady powiatu, dyrekcji i nauczycieli szkoły.

- Każdy dołożył przysłowiową cegiełkę do jego realizacji – dodał radny.

W konferencji oprócz zaproszonych gości wzięli udział również uczniowie szkoły, którzy otrzymali na zakończenie spotkania okolicznościowe gadżety. Konferencję zakończył spacer po obiekcie szkoły, podczas którego zwiedzający mogli ocenić efekt przeprowadzonych inwestycji.

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe