Nowa karetka w Opatowie. Ambulans już pełni służbę u opatowskich ratowników

  • 19.10.2018, 12:54 (aktualizacja 19.10.2018, 12:55)
  • OzarowTV
Nowa karetka w Opatowie już pełni służbę. Ambulans przekazano opatowskim…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przeszło pół miliona złotych kosztował nowy ambulans przekazany do opatowskiego pogotowia przez Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Obecny w Opatowie na przekazaniu fabrycznie nowej karetki Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego, powiedział, że samorząd województwa na jej zakup, specjalnie dla opatowskiego oddziału pogotowia, wyasygnował pięćset siedemdziesiąt tysięcy złotych z budżetu województwa. Marszałek podkreślił, że jakość taboru jest bardzo ważna dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego. Z kolei Marta Solnica, dyrektor Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego powiedziała, że rocznie wymienianych na nowe jest kilka samochodów w całym województwie.

Zdaniem Krystyny Kielisz, kierownika opatowskiego oddziału Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego, powiat opatowski jest bardzo rozciągniętym terytorialnie powiatem i samochody rocznie robią mnóstwo kilometrów.

- Zależy nam bardzo na bezawaryjnym sprzęcie, stąd cieszy mnie, że województwo zauważyło potrzebę przekazania nowej karetki właśnie do Opatowa – mówiła.

Kazimierz Kotowski, poseł na sejm zaznaczył, że Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego jest jednym z najlepszych w Polsce w pod względem jakości posiadanego taboru.

- W większości to fabrycznie nowy sprzęt, którego rocznie kupujemy po kilka, do kilkunastu. Świętokrzyskie centrum bilansuje się, nie ma zadłużenia – mówił poseł, który pełni też funkcję przewodniczącego społecznej rady Świętokrzyskiego Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego.

Na przekazaniu karetki obecna była też młodzież z klasy o profilu ratownictwo medyczne z Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie. Mieli możliwość obejrzenia samochodu od środka.

(MLE)

ozarowtv_

Zdjęcia (13)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe