Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Tarłowie

  • 24.10.2018, 13:30
  • Redakcja
Uroczystość nadania imienia i sztandaru Szkole Podstawowej w Tarłowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Miniony piątek zapisał się na kartach historii Szkoły Podstawowej w Tarłowie jako jeden z najważniejszych i uroczystych. Szkoła ma już swój patronat i własny sztandar.

W piątek, 19 października w Szkole Podstawowej w Tarłowie podczas oficjalnych uroczystości nastąpiło nadanie imienia Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r. oraz przekazanie poświęconego sztandaru.

Jak wyjaśniała dyrektor, Ewelina Binkiewicz szkoła jest placówką o bardzo długiej i bogatej tradycji, dlatego tym bardziej należało poczynić wszelkie starania o nadanie patronatu.

- W poszanowaniu tradycji i pracy swoich poprzedników cała społeczność szkolna postanowiła podjąć wysiłek nadania imienia szkole – dodała dyrektor placówki Ewelina Binkiewicz.

Starania o nadanie patrona szkole rozpoczęły się w maju tego roku. Poprzedziły je ogólnospołeczne konsultacje w których wzięli udział dyrektorzy, rodzice, nauczycie oraz pracownicy i uczniowie. Wybór Bohaterów Bitwy o Tarłów w 1915 r., wydawał się oczywisty.

- Wynikał ze świadomości ogromnej roli, jaką pełni szkoła w procesie zachowania i przekazywania historii regionu, pamięci o osobach zasłużonych dla naszej „Małej Ojczyzny”. Jest również wyrazem wdzięczności dla wszystkich, dzięki którym szkoła istnieje i rozwija się od blisko dwustu lat – mówi dyrektor szkoły.

Uroczystości zainaugurowana została mszą świętą w Kościele pw. Świętej Trójcy w Tarłowie, gdzie odbyły się również dalsze obchody uroczystości. W świątyni spotkała się cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście. Gratulacje podczas części oficjalnej uroczystości składał przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Kielcach, jak również wójt gminy Tomasz Kamiński, który podziękował za zaangażowanie i realizację działań związanych z nadaniem patronatu.

Piątkową uroczystość zakończył program artystyczny przygotowany przez młodzież tarłowskiej szkoły. Dodatkowo uroczystość wzbogacił koncert orkiestry wojskowej oraz uroczysty przemarsz na pobliski cmentarz, gdzie złożono wieńce i oddano honorową salwę.

KK

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe