Rozsmakowali się w świętokrzyskich smakach z Tomaszem Jakubiakiem w szkole "u Skłodowskiej"

  • 06.11.2018, 15:32
  • Redakcja
Rozsmakowali się w świętokrzyskich smakach z Tomaszem Jakubiakiem
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Jak przygotować pyszne i zdrowe, a zarazem pełne regionalnych tradycji jedzenie? Kulinarne tajniki poznali uczestnicy warsztatów „Rozsmakuj się w Świętokrzyskim – Nasze Kulinarne Dziedzictwo”, promujących produkty lokalne z naszego regionu.

Nieodzownym elementem każdej kultury jest kuchnia. Znakomicie dostrzegli to  mali uczestnicy zajęć kulinarnych w Ożarowie. Rąbka tajemnicy uchylił im znany kucharz i dziennikarz telewizyjny Tomasz Jakubiak.

Warsztaty kulinarne odbyły się w ramach realizowanego w ożarowskiej Szkole Podstawowej „u Skłodowskiej” projektu, w którym bierze udział ponad 30 uczniów z klas I-III. Jak wyjaśnia koordynator projektu Ilona Rożek, głównie chodzi o to, żeby zachęcić dzieci i rodziców do samodzielnego odkrywania walorów historycznych, kulturowych i kulinarnych regionu.

Minione warsztaty to tylko część realizowanego projektu, którego zwieńczeniem będzie stworzenie książki kulinarnej z wybranymi potrawami.

Katarzyna Kaszluga

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe