Finał "Szlachetnej Paczki" w Ożarowie już za nami.

  • 12.12.2018, 18:00 (aktualizacja 12.12.2018, 18:19)
  • Ozarow TV.pl
Finał "Szlachetnej Paczki" w Ożarowie już za nami. Fot. Małgorzata Suszko Wszyscy wolontariusze Szlachetnej Paczki w Ożarowie

Podziel się:

Oceń:

Kiedy Ci młodzi ludzie zakładają swoje konta na stronie szlachetnapaczka.pl i wpisują pierwsze zdania rekomendujące ich osoby do roli wolontariusza w Projekcie Szlachetnej Paczki nie zdają sobie sprawy ile pracy, rozterek i emocji właśnie sobie fundują na kolejne kilka miesięcy. Sierpień i wrzesień to czas kiedy podejmują ostateczną decyzję czy będą wolontariuszami w tegorocznej edycji Szlachetne Paczki.

      W XVII Edycji Szlachetnej Paczki w Rejonie Ożarów pod okiem lidera – Katarzyny Czesnej – Wójcik działało 14 wolontariuszy: Monika Buglewska, Ewa Patyk, Emilia Zawadzka, Agnieszka Obrębska, Ewa Bednarz, Paulina Sadowska, Elżbieta Tomasik, Anna Papaj, Monika Biernacka, Ewa Pierzchała, Aleksandra Bucior, Gabriela Adamczyk, Dorota Łojek, Magdalena Zuchowicz oraz dwoje wolontariuszy wspomagających czyli takich, którzy nie ukończyli 18 lat: Wiktoria Guzik oraz Sebastian Bajórski.

      W tej edycji włączyli do projektu 51 rodzin z terenu miasta i gminy Ożarów, gminy Wojciechowice i Tarłów. To kilka miesięcy pracy, najpierw z rodziną aby poznać i zweryfikować jej potrzeby a później z darczyńcami aby konkretne cele zostały odpowiednio zrealizowane. W sobotę i niedzielę 8 i 9 grudnia br. do domów 51 rodzin zapukali wolontariusze i przekazali paczki przygotowane przez darczyńców. Każda z włączonych rodzin otrzymała pomoc w postaci rzeczy, które w danym momencie pozwolą im „stanąć na nogi”. Pomoc ta jest dedykowana dla konkretnej rodziny od konkretnego darczyńcy a nad wszystkim czuwa wolontariusz opiekun. Taki system łączy osoby, które potrzebują pomocy z tymi, które chcą pomagać. Analizując dane deklarowane przez darczyńców w XVII Edycji w przygotowanie paczki dla jednej rodziny włączyło się średnio 34 osób a jej średnia wartość to 2824 zł. Darczyńca może osobiście przekazać szlachetną paczkę rodzinie lub dostarczyć ją do magazynu rejonowego, który w tym roku ponownie dzięki uprzejmości pana dyrektora Marcina Stańczyka mieścił się w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie, skąd następnie wolontariusze zawożą ją do rodziny.

     Mobilizacja była ogromna, a wszystko po to, by żadna z osób włączonych do projektu nie została pozbawiona szansy na to, by zmienić swoją historię. I to się udało! Celem Szlachetnej Paczki nie jest bowiem jedynie doraźna pomoc, która na chwilę ulży obdarowanym w zmaganiach z trudną codziennością, ale trwała zmiana, która pozwoli rodzinom „stanąć na nogi” i odzyskać samodzielność.

 

Katarzyna Czesna-Wójcik

Lider Rejonu Szlachetnej Paczki w Ożarowie

Fot. Małgorzata Suszko

Ozarow TV.pl

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe