SKANDAL! Od lat czekają na remont fatalnej drogi. Burmistrz stanowczo: Drogi nie będzie!

  • 23.03.2019, 20:51 (aktualizacja 23.03.2019, 21:05)
  • OzarowTV
SKANDAL! Od lat czekają na remont fatalnej drogi. Burmistrz stanowczo:…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy Maruszowa, małej miejscowości w gminie Ożarów narzekają na fatalny stan drogi prowadzącej do drogi krajowej nr 74. Niestety ich wielokrotne prośby o remont krótkiego odcinka drogi pełnego nierówności i dziur nie odniosły żadnego skutku. Starania o poprawę nawierzchni niespełna 300 metrowego odcinka trwają już kilka dobrych lat.

Jak tłumaczą nam mieszkańcy Maruszowa, ale również pobliskiej miejscowości Linów Kolonia, którzy przyłączyli się do walki o remont tej drogi, kierowcy muszą jeździć slalomem omijając olbrzymie ubytki, których niejednokrotnie nie da się nawet ominąć. Jej obecny stan techniczny uniemożliwia codzienne korzystanie nawet z niewielką prędkością. Jeszcze większy problem pojawia się po opadach deszczu, kiedy to ubytki wypełniają się wodą. 


Na uwagę zasługuje fakt, że codziennie tę trasę pokonują również dzieci, które uczą się w pobliskich szkołach. Gdy ten odcinek drogi uniemożliwia dotarcie do drogi głównej dzieci, młodzież oraz dorośli, korzystający z takiej formy komunikacji są zmuszeni korzystać z innej drogi niosącej ze sobą wiele zagrożeń i niebezpieczeństw szczególnie dla najmłodszych użytkowników drogi. Ponad 600 metrowy odcinek, który muszą pokonywać do najbliższego przystanku nie ma  zabezpieczonego wystarczającego pobocza, odcinek nie ma również wyznaczonego miejsca dla pieszych, a dodatkowo niebezpieczny jest ostry zakręt. Jednak jak relacjonują zainteresowani burmistrz nie widzi w tym nic zdrożnego. A paradoks jest również taki, że włodarze gminy Ożarów karzą korzystać z wyasfaltowanego przez nich odcinka drogi kilka lat temu. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że został wyremontowany odcinek drogi na terenie gminy Zawichost, dodatkowo przechodzący przez prywatną działkę. 


Mieszkańcy, którzy poprosili nas o spotkanie nie szczędzą słów krytyki. W ich mniemaniu obecne władze ignorują wszelkie prośby związane z tą drogą oraz wszelkie sygnały, które do nich docierają. Uważają, także, że są zwodzeni przez burmistrzów już od kilku lat.  


Ostatnie pismo z prośbą o remont tego odcinka drogi do władz trafiło w styczniu tego roku. Jak czytamy w odpowiedzi: „Informuje się, że każdego roku mieszkańcy przeznaczają wydatki funduszu sołeckiego na konkretny cel. Aktualnie mieszkańcy sołectwa Maruszów przeznaczyli środki finansowe funduszu sołeckiego na rok 2019 na inne cele”. 


Dlaczego mimo tylu próśb droga nie jest w remoncie? Po tą odpowiedź udaliśmy się do burmistrzów Ożarowa. Niestety po wielu godzinach udało nam się porozmawiać wyłącznie z Zastępcą Burmistrza Pawłem Rędziakiem. Jak wynikło z rozmowy remontu drogi nie będzie. 


O sytuację remontu postanowiliśmy zapytać również radną Mariolę Bańcer, która w wspomnianym wcześniej piśmie poparła starania mieszkańców. Mimo, że doszło do rozmowy telefonicznej niestety nie udało nam się uzyskać żadnej informacji na ten temat, ponieważ w trakcie rozpoczynającej się rozmowy radna się rozłączyła. A ponowne nasze starania telefoniczne zostały zbagatelizowane. 


Czy mieszkańcy Maruszowa i Linowa Kolonii doczekają się remontu tego krótkiego odcinka drogi? Czy po tym reportażu władze zauważą wreszcie problem bagatelizowany przez lata? Do tej sprawy jeszcze wrócimy.

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe