Żłobek w Ożarowie od września bez zewnętrznego wsparcia finansowego? Bardzo prawdopodobne!

  • 07.04.2019, 16:46
  • OzarowTV
Żłobek w Ożarowie od września bez zewnętrznego wsparcia finansowego? Bardzo…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Po zakończeniu projektu jedyny od ponad 30 lat żłobek w Ożarowie może pozostać bez dodatkowego zewnętrznego finansowania. Skutek: Rodzice za opiekę dziecka będą musieli dużo zapłacić.

Żłobek „u Skłodowskiej” w Ożarowie rozpoczął swoją działalność niespełna dwa lata temu, dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Ożarowie imienia Marii Skłodowskiej – Curie. Inicjatywę udało się zrealizować dzięki pozyskanej przez organizację dotacji. Od tego momentu instytucja wyszła naprzeciw oczekiwaniom rodziców oraz najmłodszych. 
Żłobek dzieciom do trzeciego roku życia zapewnia wszechstronny rozwój i opiekę. 


Jak mówi dyrektor Jolanta Gajewska oferta jest bogata i dopóki jest finansowana z projektu rodzice nie muszą dopłacać ani grosza. 


Niestety projekt zapewniający finansowanie kończy się w lipcu tego roku. Jeśli Urząd Gminy nie dołoży się do utrzymania żłobka od września 2019 roku opłata może wynosić nawet około tysiąc złotych miesięcznie. 


Zdanie rodziców, którzy swoje pociechy oddają pod opiekę do Żłobka „u Skłodowskiej” jest zgodne. Żłobek jest potrzebny, a swoje zadanie spełnia w stu procentach. Dzieci się dobrze rozwijają. Mają profesjonalną opiekę personelu. Rodzice natomiast mogą spełniać się zawodowo bez żadnych wyrzutów sumienia. 


Już niedługo ożarowscy radni staną przed trudną decyzją o finansowaniu tak potrzebnej instytucji. Jaka będzie ich końcowa decyzja? Dowiemy się tego już niebawem. 

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe