Konferencja w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie

  • 29.05.2019, 09:32
  • Ma St
Konferencja w Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej- Curie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Konferencja naukowa i nowe wyzwania w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej- Curie.

Już od wielu lat województwo świętokrzyskie dokłada wszelkich starań, aby inspirować swoich przedsiębiorców i wspierać wizje rozwoju regionu. Dyrektor Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie poszedł w tym celu o krok dalej. Dostrzegł ogromny potencjał inteligentnych specjalizacji w rozwoju szkolnictwa zawodowego i dołożył starań, aby jego uczniowie i region mogli czerpać z tej innowacji jak najwięcej. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego w porozumieniu z Radą Europejską przyjęli „smart specalizations” w tym szkolnictwo zawodowe jako bardzo ważny element rozwoju gospodarki województwa.
Aby nie być gołosłownym Dyrektor Marcin Stańczyk zorganizował konferencję naukową na temat inteligentnych specjalizacji w rozwoju szkolnictwa zawodowego na przykładzie Zespołu Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej – Curie, podczas której nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia z trzema wyższymi uczelniami. 
Na konferencję zaproszono władze województwa, powiatu, okolicznych gmin, a także profesorów i doktorów wyższych uczelni, przedsiębiorców, dyrektorów szkół i przyjaciół tej placówki. 
Patronat honorowy nad tym sympozjum objęła Agata Wojtyszek Wojewoda Świętokrzyski i Kazimierz Mądzik Świętokrzyski Kurator Oświaty. Głównymi organizatorami są Marcin Stańczyk, Tomasz Staniek Starosta Powiatu Opatowskiego i Wicestarosta Małgorzata Jalowska. 
Mimo, że to nowe duże wyzwanie, dyrektor patrzy optymistycznie w przyszłość regionu i przede wszystkim w przyszłość swoich uczniów. Doświadczenie szkoły w aspekcie kształcenia zawodowego sprawi, że młodzi ludzie opuszczą mury Zespołu Szkół jako dobrze wykształceni specjaliści, których przecież cały czas brakuje zarówno w województwie, w Polsce jak i całej Europie.

Ma St

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe