Konferencja naukowa w Opatowie!

  • 29.05.2019, 10:09 (aktualizacja 29.05.2019, 10:31)
  • Ma St
Konferencja dotycząca budowy masztu telefonii komórkowej na terenie powiatu…
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Budowa masztów telefonii komórkowej to temat budzący kontrowersje, a mity jakie dotyczą tego zagadnienia często przekraczają granice absurdu. Grupy badawcze, jak również oświadczenia krajowe i zagraniczne nie wykazały, aby gdziekolwiek w pobliżu masztów przekroczone zostały ograniczenia emisyjne, nawet te najostrzejsze. Niestety najczęściej to właśnie niewiedza, brak świadomości i powoływanie się na niekompetentne źródła informacji powodują niczym nieuzasadniony strach społeczeństwa przed polem elektromagnetycznym.

Wychodząc w stronę mieszkańców powiatu opatowskiego Starosta Tomasz Staniek, Wicestarosta Małgorzata Jalowska i Burmistrz Miasta i Gminy Opatów zorganizowali konferencję na temat Budowy masztów telefonii komórkowej na terenie powiatu opatowskiego.

To sympozjum miało na celu przede wszystkim usystematyzować wiedzę i dokonać wymiany poglądów na temat budowy i zasad działania sieci telefonii komórkowej i oddziaływania pola elektromagnetycznego generowanego przez rozmaite źródła, ale przede wszystkim przez system telefonii komórkowej na środowisko.

Jako jedni z prelegentów wystąpili także nauczyciele Zespołu Szkół, którzy rozwiali wątpliwości na temat budowy i zasad działania sieci telefonii komórkowej, jak również przedstawili fakty i mity na temat szkodliwości fal elektromagnetycznych emitowanych przez nadajniki telefonii komórkowej. 
Nasi fachowcy zaprezentowali pomiary natężenia promieniowania pola elektromagnetycznego z wykorzystaniem różnych urządzeń, które pracując emitują fale elektromagnetyczne.

Starosta Opatowski i prelegenci odpowiedzieli na wszystkie pytania nurtujące mieszkańców, a Tomasz Staniek wyraził nadzieję, że dzisiejsza konferencja: wygłoszone referaty, demonstracja pomiarów jest mocnym argumentem i przekonuje społeczeństwo powiatu, że obawy dotyczące pola elektromagnetycznego są utrwalonymi mitami.

Ma St

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe