W środę ważne podpisanie umowy na opatowskiej Promenadzie

  • 19.02.2018, 15:13 (aktualizacja 19.02.2018, 17:25)
  • Katarzyna Kaszluga
W środę ważne podpisanie umowy na opatowskiej Promenadzie www.opatow.pl

Podziel się:

Oceń:

W środę, 21 lutego br., na opatowskiej Promenadzie (przy ulicy Szpitalnej) o godzinie 10.00, zostanie podpisana umowa pomiędzy Zarządem Województwa Świętokrzyskiego a Powiatem Opatowskim dotycząca projektu pn. „Budowa infrastruktury do wykonywania zadań z zakresu kultury, turystyki i rekreacji w powiecie opatowskim. Inwestycja opiewa na kwotę 8 600 000 zł, w tym 1 300 000 jest to wkład własny powiatu opatowskiego.

Inwestycja obejmuje utworzenie trzech nowych produktów turystycznych dostosowanych także do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach realizowanego projektu powstanie Dom Muzealny, gdzie będzie mieścić się jedyne w Polsce Muzeum Geodezji i Kartografii, jak również Punkt Kultury, Rekreacji i Turystyki wraz z informacją turystyczną wzdłuż rzeki Opatówki. Kompleksowo zostanie wyposażona również Podziemna Trasa Turystyczna przy opatowskim Ratuszu.

- Jest to pierwsza taka inwestycja którą powiat opatowski realizuje na terenie, która bezpośrednio powiązana jest z turystyką i rekreacją. Dzięki tej inwestycji chcemy przyciągnąć do nas turystów nie tylko z naszego powiatu czy województwa, ale z całego kraju – wyjaśnia starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

Pomysł na stworzenie parku rekreacyjno - wypoczynkowego powstał w 2016 roku. Natomiast w marcu 2017 roku pojawiła się możliwość pozyskania funduszy.

- Realizacja projektu to właściwie odpowiedź na potrzeby spokojnego i kompleksowego wypoczynku mieszkańców naszego powiatu. To właśnie rozmowy z nimi przekonały nas o słuszności realizacji tego przedsięwzięcia. W nowopowstałym miejscu wypoczynku każdy znajdzie coś dla siebie. Będzie siłownia na powietrzu w tym dla seniorów i osób niepełnosprawnych. Dzieci pobawią się natomiast na imponującym placu zabaw i parku linowym. Młodzież i dorośli natomiast skorzystają z kortu tenisowego, skateparku, lodowiska i boiska wielofunkcyjnego. Rodzinnie będzie można miło spędzić czas grillując w specjalnie do tego przygotowanej altanie – mówi Aneta Bławat, radna rady powiatu opatowskiego.

 

(KK)

Katarzyna Kaszluga

Zdjęcia (16)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe