Wielkanocne warsztaty "Zrobimy To Razem" - Przedszkole Publiczne w Ożarowie

  • 30.03.2018, 11:44
  • Redakcja
Wielkanocne warsztaty "Zrobimy To Razem" - Przedszkole Publiczne w Ożarowie
Podziel się:
Oceń:
Miłym zwyczajem i sposobem aktywnego spędzania czasu przez dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielki stały się warsztaty przedświąteczne. Tym razem bawiliśmy się 19 marca. W pięknej wiosennej scenerii pełnej papierowych kwiatów i szydełkowych wielkanocnych cudeniek powitała nas wicedyrektor naszego przedszkola pani Ewa Świątek.

 

Prowadzące spotkanie, w kolorowych wiankach i towarzystwie zajączka wielkanocnego obdarowały dzieci opaskami z postaciami kurczaczków i zajączków. Tak przygotowani z szyfonowymi chustami w dłoniach przyzywaliśmy wiosnę lekko poruszając się w tańcu. Wszyscy i mali i duzi spisali się świetnie podczas odgadywania świątecznych zagadek. Zaangażowaliśmy do tego działania rodziców: jedni odczytywali zagadki, drudzy ustrojeni w wiosennych pudełkach mieli trudniejsze zadanie, bowiem musieli po odgadnięciu przez dzieci hasła ustawić się odpowiednią literką do widowni. Zabawy było co niemiara, starsze przedszkolaki poradziły sobie też świetnie z odczytywaniem wyrazów. Zajączek był niesłychanie dumny z dzieci, które wiedziały iż: bazie, jajko, baran i zając to elementy składowe niesłychanie ważne w koszyczku wielkanocnym.

Kolejnym etapem naszych warsztatów, zawody logopedyczno-językowe z wykorzystaniem drewnianych torów i piłeczek. Dzieci wraz z rodzicami podzielone na drużyny kurczaczków i zajączków dmuchały na piłeczki tak aby ona potoczyła się po falowym torze jak najdalej . Poradziły sobie świetnie także i z tym zadaniem, umiały też powiedzieć po angielsku, cyfrę na której zatrzymała się piłeczka i jej kolor. W zawodach asystowały : pani dyrektor Jolanta Gołąb, pani Agnieszka Kaczmarska –nauczyciel języka angielskiego, Katarzyna Gniaź– wychowawca, a punktacji pilnowała logopeda pani Małgorzata Liwińska. Po wielu wysiłkach udało się uzyskać… remisJ

Następnie pomysłodawczyni warsztatów pani Ewa Świątek zaprosiła wszystkich do zabaw plastycznych. Pierwsze kartki przygotowywane dla pań emerytek dzieci oklejały ozdobnymi paseczkami, w ten sposób powstały na karteczkach barwne pisanki. Drugie kartki wykonane została techniką naklejania styropianowych kulek i innych ozdób na szablonie jajka. Piękne i pomysłowe prace dzieci i rodziców zostały uwiecznione na pamiątkowych zdjęciach. Przesympatyczną niespodzianką sprawiającą dzieciom mnóstwo radości był gipsowe zajączki dla każdego uczestnika. Przedszkolaki mogły go ozdobić według własnej fantazji i zabrać ze sobą do domu.

Po rozgrzaniu rąk przy działaniach twórczych, przyszła pora na działania logopedyczne prowadzone przez logopedę Małgorzatę Liwińską. Dzieci miały okazję wysłuchać historii o panu Języczku przygotowującym się do świąt. Czynnie uczestniczyły w bajeczce, wykazując się dużą giętkością języków. Nagrodą dla wszystkich uczestników, było zdjęcie na fotościance z zajączkiem i pisanką.

Kolejną niespodzianką, była zamówiona przez rodziców pizza, oraz wykonane przez nasze panie kucharki pyszne babeczki z owocami. Różnorodność i mnogość działań nie zdołała zmęczyć naszych dzielnych przedszkolaków. Zregenerowani posiłkiem wraz z zajączkiem wielkanocnym i prowadzącymi warsztaty ruszyły do zabaw ruchowych.

Ukoronowaniem warsztatów były dla dzieci dyplomy i nagrody dla wszystkich uczestników warsztatów.

Serdecznie dziękujemy dzieciom i rodzicom za wspaniałą twórczą i aktywną zabawę a także osobom, bez których te warsztaty nie mogły by się odbyć: panu burmistrzowi Marcinowi Majcherowi za ufundowanie maskotek dla dzieci, panu Robertowi Gruszce za zdjęcia, paniom Anecie Gruszce i Sylwii Cieplińskiej za pomoc, paniom kucharkom za przygotowanie przepysznych babeczek, panu Marcinowi Bieleckiemu za wykonanie drewnianych torów oraz panu Dawidowi Guzikowi za filmowanie.

Katarzyna Gniaź

redakcja_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl