W DPS-ie w Zochcinku prace trwają. Dokonano częściowego odbioru robót

  • 4.04.2018, 16:38 (aktualizacja 04.04.2018 17:27)
  • OzarowTV
W DPS-ie w Zochcinku prace trwają. Dokonano częściowego odbioru robót
Podziel się:
Oceń:
Do tej pory poszczególne budynki DPS zostały docieplone z zewnątrz, ociepleniu poddano również poddasza i wymieniono stolarkę okienną. Dotychczasowy koszt wykonanych robót związanych z termomodernizacją wyniósł około 250 tysięcy złotych.

Prace budowlane prowadzone na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku są wykonywane w ramach realizacji projektu „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Powiatu Opatowskiego”. Inwestycja jest finansowana ze środków Regionalnego Programu Województwa Świętokrzyskiego.

Jak podkreśla starosta Bogusław Włodarczyk realizowana inwestycja przełoży się na oszczędności związane z kosztami utrzymania budynków.

- Przeprowadzona inwestycja ma być przyjazna środowisku. Chcemy zastosować nowoczesne rozwiązania technologiczne służące ochronie środowiska. Nowe technologie pozwolą również na zmniejszenie utrzymania kosztów poszczególnych placówek, a to z kolei przekłada się na możliwość zwiększenia pensji dla pracowników – tłumaczył starosta opatowski Bogusław Włodarczyk.

Stan wykonanych prac sprawdzili: Gustaw Saramański – wicestarosta opatowski, Marek Gołasa z Wydziału Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej i Sportu Starostwa Powiatowego w Opatowie oraz Marcin Opałka – wicedyrektor Domu Pomocy Społecznej w Zochcinku.

Całkowita wartość realizowanego przedsięwzięcia  wyniesie 4 000 300 zł, a jej zakończenie zaplanowane jest na koniec sierpnia bieżącego roku. (KK)

 

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl