Wizyta młodzieży ukraińskiej i ich rodziców w powiecie opatowskim

  • 3.05.2018, 18:53
  • Redakcja
Ukraińska młodzież w powiecie opatowskim
Podziel się:
Oceń:
Delegacja uczniów, nauczycieli i rodziców z Ukrainy odwiedziła szkoły ponadgimnazjalne powiatu opatowskiego, aby zapoznać się z bazą dydaktyczną i ofertą szkół. Wizyta ukraińskiej młodzieży była związana z rozpoczętą współpracą przez władze powiatu opatowskiego jeszcze w ubiegłym roku. Chodzi o pozyskanie uczniów z Ukrainy do szkół średnich w naszym regionie, które posiadają bardzo bogatą ofertę edukacyjną.

Kilkuosobową grupę obcokrajowców w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie przywitał wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański. - Bardzo cieszę się, że przyjechaliście tak licznie odwiedzić nasz region i poznać ofertę naszych szkół. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zawitacie tutaj na dłużej, aby rozpocząć swoją dalszą edukację. Teraz natomiast życzę Wam udanego i pełnego wrażeń pobytu w powiecie – mówił wicestarosta opatowski, Gustaw Saramański. Po zapoznaniu się z ofertą opatowskiego Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie podczas dni otwartych szkoły, delegacja udała się do Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie, tam zapoznali się z nowoczesnymi pracowniami chemicznymi, fizycznymi i językowymi. Pierwszy dzień wycieczki w powiecie opatowskim zakończył się spacerem po największych atrakcjach turystycznych w Opatowie. Młodzież z opiekunami odwiedzili Podziemną Trasę Turystyczną, opatowską Kolegiatę Świętego Marcina, jak również poznali ciekawą historię Bramy Warszawskiej. Uczniowie zapoznali się również z ofertą Zespołu Szkół imienia Marii Skłodowskiej Curie w Ożarowie, która wśród zagranicznych gości cieszyła się największym zainteresowaniem, za raz po opatowskim Zespole Szkół nr 1.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
redakcja_
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl