Starcie radnego z sołtysem i finał w sądzie

  • 10.05.2018, 09:40 (aktualizacja 10.05.2018 11:47)
  • OzarowTV
Starcie radnego z sołtysem i finał w sądzie Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce Radny Zenon Kwieciński przed Sądem Rejonowym w Opatowie
Podziel się:
Oceń:
Sprawa dotyczy burzliwej sesji Rady Miejskiej w Ożarowie z grudnia ubiegłego roku. Tomasz Bogusławski, sołtys wsi Sobów pozwał radnego Zenona Kwiecińskiego za to, że podczas obrad Rady Miejskiej 28 grudnia miałby nazwać go "złodziejem". Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Opatowie odbyła się pierwsza rozprawa. Jednak na rozprawie pojednawczej strony nie doszły do porozumienia.

Jak podaje Radio Kielce, sołtys Tomasz Bogusławski nie chciał komentować zaistniałej sytuacji po rozprawie. Sołtys odwołuje się do nagrania z tamtej sesji, które publikowaliśmy na naszym portalu. Poszkodowany w akcie oskarżenia twierdzi, że postępowanie radnego obniża jego szanse na wygranie wyborów w sołectwie.

TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.
TOP CREATIVE Sp. z o.o.

Nasz materiał z burzliwej sesji w Ożarowie

Pozwany Zenon Kwieciński do winy się nie przyznaje, powołując się na to samo nagranie. Radny mówi, że podczas sesji zwrócił się do sołtysa z dwoma pytaniami, które dotyczyły wydarzeń z maja 2015 roku. Jak opowiada Kwieciński wówczas w Sobowie, na jednym z pól awaryjnie lądował szybowiec, który później jak mówi radny okradziono. Zenon Kwieciński pytał, czy sołtys wie, kto odpowiada za kradzież oraz jakie kroki podjął, aby bronić dobrego imienia mieszkańców wsi, jako włodarz sołectwa.

 - Chciałem wykazać, że nie spełniał warunków statutu sołectwa, który mówi, że sołtys ma dbać o dobro wspólnoty wsi, dlatego zadawałem te pytania – informuje radny Kwieciński, dodając, że nigdy nie zdarzyło się tak, by zwrócił się do sołtysa w taki sposób, jak widnieje w akcie oskarżenia. Nigdy nie wypowiedział słów: "ty złodzieju".

Zenon Kwieciński twierdzi, że pytania jakie zadawał, były reakcją na wypowiedź sołtysa Bogusławskiego podczas poprzednich obrad Rady Miejskiej. Wtedy, jak podaje Radio Kielce, Tomasz Bogusławski zarzucił radnemu, że przez jego działania nie zbudowano jednej z dróg. Stwierdził również, że poprzez swój wiek, radny Kwieciński powinien zrzec się mandatu radnego. Zenon Kwieciński twierdzi, że takie działania burzą jego dobre imię w zbliżających się wyborach samorządowych, w których radny będzie starał się o fotel burmistrza Ożarowa.

– Każdy człowiek ma prawo wypowiedzieć się swobodnie w swoim imieniu, jednak uważam, że sołtys zrobił to złośliwie, aby mnie upokorzyć – twierdzi Zenon Kwieciński - W związku z tym, że na rozprawie nie doszło do porozumienia, sąd wyznaczył termin kolejnych rozpraw.

ozarowtv_
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl