Wielka konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ponad 700 ludowców spotkało się w Kielcach

  • 16.05.2018, 15:19 (aktualizacja 16.05.2018, 16:13)
  • OzarowTV
Konwencja Polskiego Stronnictwa Ludowego - Kielce 2018
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad 700 ludowców wzięło udział w Świętokrzyskiej Konwencji Samorządowej Polskiego Stronnictwa Ludowego, która odbyła się w minioną sobotę w Centrum Kongresowym Targów Kielce. W stolicy województwa spotkali się działacze i sympatycy z całego regionu świętokrzyskiego. W konwencji stronnictwa licznie uczestniczyli również działacze z powiatu opatowskiego. Na spotkaniu świętokrzyskich ludowców gościł prezes partii Władysław Kosiniak – Kamysz.

W trakcie sobotniej konwencji prezes PSL w regionie, Adam Jarubas przedstawił program partii. Zatrzymanie wyludniania się województwa świętokrzyskiego oraz poprawa sytuacji gospodarczej regionu poprzez wspieranie inwestycji i rozwój szkolnictwa zawodowego i wyższego to priorytety programowe Rzeczpospolita Samorządowa.

- Jesteśmy tutaj, pracujemy w gminach, powiatach i województwie. Nie jesteśmy uzurpatorami. To mieszkańcy od lat powierzają nam odpowiedzialność za sprawy regionu i z tego zobowiązania wywiązujemy się najlepiej jak potrafimy. Władza powinna być blisko ludzi, a nie tak jak dziś mamy do czynienia z niszczeniem samorządności z centralizacją państwa – podkreślał Adam Jarubas. 

- Jesteśmy u siebie i będziemy bronić małej ojczyzny przed zakusami scentralizowanego państwa autorytarnego. Będziemy bronić małej ojczyzny przed odebraniem kompetencji i funduszy. Nie jesteśmy idealni, ale jesteśmy najlepsi, bo to Polska potrzebuje tego, co łączy, a nie dziel, potrzebuje przywrócenia braterstwa i budowania wspólnoty – mówił podczas konwencji Władysław Kosiniak – Kamysz.

Prezes ludowców Kosiniak Kamysz podkreślił, że kolejnym z głównych założeń programowych na najbliższe wybory jest obywatelski projekt „Emerytura bez podatku”, pod którym trwa nadal zbierania podpisów.

- Seniorzy i osoby w dostojnym wieku potrzebują ogromnego wsparcia od państwa. To nasze solenne zobowiązanie. Nie wstąpimy w żadną koalicję jeśli nie będziemy mieli zagwarantowanego zrealizowanie tego naszego postulatu – podkreślał Władysław Kosiniak Kamysz.

 Podczas sobotniego spotkania szef ludowców w województwie zapewniał również, że rozwój infrastruktury drogowej i kolejowej nadal będzie priorytetowym działaniem władz województwa. Ludowcy zapewniają, że chcą w szczególny sposób pracować dla młodzieży oraz poprawić i zwiększyć dostępność do ochrony zdrowia.

- Konieczne jest także zapewnienie rodzinom opieki nad dziećmi do trzech lat, co pozwoli łączyć rodzicielstwo z aktywnością zawodową. Proponujemy bezpłatne żłobki, darmową komunikację dla dzieci i kluby malucha – wyliczał prezes Jarubas.

Priorytetem ludowców jest również walka ze smogiem przez zwiększenie dofinansowania na nowoczesne piece. Jako konieczne uznają również postulat o zwiększeniu dochodu rolników.

- Tej sprawy nie możemy pokpić, bo 50 procent dochodów gospodarzy na wsiach stanowią dopłaty unijne – podkreślił Adam Jarubas.    

W swoim przemówieniu Adam Jarubas mówił nie tylko o zamierzeniach. Podkreślał także to, co już przez ostatnie lata udało się zrobić w regionie na przykład wzrost inwestycji w pozyskiwaniu energii odnawialnej, budowa dróg, rozwój edukacji czy też internetowej sieci szerokopasmowej.

Natomiast prezes Władysław Kosiniak – Kamysz w swojej emocjonującej wypowiedzi odniósł się do wizyty premiera Mateusza Morawieckiego w regionie. Ostro skrytykował działania obecnego rządu.

- W Kielcach są dzisiaj też inni goście, ja się czuję jak u siebie, nie wiem jak oni. Bo to wstyd przyjeżdżać w czasie, gdy tak wiele obietnic się nie realizowało. Obiecywali dużo wcześniej tę rozmowę z Polakami, że będą słuchać, a zapomnieli o tej obietnicy, ale nie zapomnieli o premiach i nagrodach - w tym są naprawdę dobrzy, bo im się należało i teraz się obudzili i chcą nadrobić. Chcę ostrzec rodaków: nie dajcie się nabrać na tę maskę pokory i pracowitości. Na tę maskę, którą umiejętnie przybierali w kampaniach wyborczych, nie można się w tych wyborach dać oszukać politycznym faryzeuszom - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

(KK)

 

 

 

 

ozarowtv_

Zdjęcia (58)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe