Wielkie Powiatowe Święto Ludowe w Opatowie. Ponad tysiąc osób wzięło udział w uroczystym pochodzie

  • 24.05.2018, 20:22
  • OzarowTV
Powiatowe Święto Ludowe w Opatowie
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Ponad tysiąc osób wzięło udział w uroczystościach związanych z obchodami Powiatowego Święta Ludowego w Opatowie. Uroczyście złożono wiązanki kwiatów w asyście pocztów sztandarowych przed pomnikiem Batalionów Chłopskich.

Zapoczątkowane kilka lat temu uroczystości na opatowskim rynku przed pomnikiem Batalionów Chłopskich stały się już tradycją ludowców. W niedzielne popołudnie spotkali się członkowie, działacze i sympatycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z terenu powiatu opatowskiego. W minionych uroczystościach chętnie wzięli udział również  mieszkańcy Opatowa i regionu. Obchody prowadzone przez radną Rady Powiatu Opatowskiego Anetę Bławat swoją obecnością uświetnili: Kazimierz Kotowski -  poseł na sejm RP, Marek Szczepanik – członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego , radna sejmiku – Ewelina Bień, Bogusław Włodarczyk – członek Rady Naczelnej PSL, zawieszony starosta opatowski oraz Gustaw Saramański – wicestarosta opatowski.

Obchody rozpoczęły się uroczystym pochodem wokół rynku pod pomnik Batalionów Chłopskich uczestników niedzielnego spotkania w asyście pocztów sztandarowych  gminnych organizacji PSL i Opatowskiej Orkiestry Dętej.

O dojrzałości Ludowców oraz o obecności w życiu społeczności lokalnej na poszczególnych szczeblach samorządności mówiła witając uczestników spotkania radna Aneta Bławat. Ważnym momentem było również odczytanie oficjalnego listu prezesa partii Władysława Kosiniaka – Kamysza.

- Historia naszego kraju, powiatu udowadnia dojrzałość Ludowców. Możemy być dumni z tego, że Polskie Stronnictwo Ludowe jest obecne w samorządach wszystkich szczebli – mówiła Aneta Bławat.

Szczególną rolę chłopskiej partii w historii podkreślił poseł Kazimierz Kotowski. Natomiast Marek Szczepanik, członek zarządu województwa wraz z radną sejmiku Eweliną Bień nawiązali do dnia współczesnego podkreślając znaczenie działalności PSL. 

- Nie mamy powodu do wstydu z pracy społecznej, którą wykonujemy dla ludzi od wielu lat w poszczególnych samorządach – mówiła radna Ewelina Bień.

O dumie z przynależności do PSL oraz o historii ludowców w lokalnym samorządzie mówił Bogusław Włodarczyk, członek Rady Naczelnej PSL, prezes Powiatowego Związku PSL, zawieszony starosta opatowski. W swoim przemówieniu szef Ludowców w powiecie mówił nie tylko o historii, ale również o zrealizowanych i prowadzonych inwestycjach.

- Jestem dumny z przynależności do PSL, jak również z tego, że na Ziemi Opatowskiej władze sprawowali Ludowcy. Jestem dumny z tego co w ostatnich latach zrobiliśmy dla tego powiatu. Jestem dumny z setek kilometrów dróg, powstających miejsc pracy, otwarcia nowych zakładów i potężnych inwestycji. Przeciwnik polityczny zdawał sobie sprawę, że uczciwie z nami wyborów nie wygra. Uznał, że wyeliminuje szefa, a reszta się rozpierzchnie. Wasza obecność udowadnia, że warto było uczciwie pracować. Nadchodzące wybory chcemy wygrać dla Polski i powiatu, żeby sąsiad do sąsiada szedł z wyciągnięta ręką, żeby Polak był da Polaka bratem, a nie katem, żeby polskie społeczeństwo nie było dzielone na lepszych i gorszych – powiedział Bogusław Włodarczyk.  

Na zakończenie powiatowych uroczystości Święta Ludowego delegacje powiatu i poszczególnych gminnych związków PSL na czele ze swoimi prezesami złożyły wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe