Niezwykła Opatowska Noc Podziemi - dużo atrakcji i setki zwiedzających. Dwór Markus i szlachcic na ulicach miasta zapraszali do zwiedzania

  • 25.05.2018, 13:35 (aktualizacja 25.05.2018 14:14)
  • OzarowTV
Opatowska Noc Podziemi w Podziemnej Trasie Turystycznej
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Tegoroczna Opatowska Noc Muzeów cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W Podziemnej Trasie Turystycznej pojawiło się setki gości, na których czekały licznie przez organizatorów przygotowane atrakcje.

Oprowadzenie przez ducha Szlachcica i Białą Damę oraz Koncert pieśni Legionów Polskich w wykonaniu opatowskiego Chóru Świętego Marcina pod batutą Zdzisława Staniszewskiego, to tylko nieliczne z nich.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Tuż przed rozpoczęciem sobotniego wydarzenia do podziemi pysznym staropolskim poczęstunkiem zapraszał w asyście szlachcica Dwór Markus w Lipniku, który również w trakcie wydarzenia zapewniał smaczne jadło. W programie znalazło się również czytanie w wykonaniu uczennic Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartosza Głowackiego fragmentów pamiętników legionowych, opisujących walki o wolność, które toczyły się na terenie Ziemi Opatowskiej.

Jak podkreślają organizatorzy sobotniego wydarzenia program Opatowskiej Nocy Muzeów nawiązywał do przypadającej w tym roku 100. Rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zwiedzających opatowskie podziemia czekały również dwie nowe wystawy tematyczne – „Polskie Jarmarki” przygotowaną przez Dariusza Kalinę oraz „Stanisław Samostrzelnik i Przywilej Opatowski”, którą opracował przewodnik opatowskich podziemi Zbigniew Zybała. W piwnicach opatowskich podziemi swoje obrazy i prace zaprezentowali lokalni artyści Renata Zybała i Stanisław Kwiatkowski.

ozarowtv_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu OzarowTV.pl. którego właścicielem jest TOP CREATIVE Sp. z o.o. z siedzibą w 27-530 Ożarów, ul. Osiedle Wzgórze 16/25. Niniejszy podmiot jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe

Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl