Etykiety samoprzylepne. Przydatne w domu, niezastąpione w przemyśle

  • 11.01.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Etykiety samoprzylepne. Przydatne w domu, niezastąpione w przemyśle
Etykiety samoprzylepne z nadrukiem mają bardzo wiele zastosowań. Jest to m.in. oznaczanie przesyłek przed transportem albo  przeprowadzka. Czasami potrzebujemy oznaczyć, które z paczek posiadają szczególną wartość oraz na które z nich należy najbardziej uważać. Często etykiety stosuje się, kiedy chcemy zawrzeć informację ostrzegawczą na paczce dotyczącą jej delikatnej zawartości oraz sugerowanych warunkach transportu. 

Gdzie jeszcze możemy wykorzystać etykiety samoprzylepne?

Etykiety samoprzylepne znajdują szerokie zastosowanie w warunkach domowych. Bardzo wiele osób oznacza przetwory domowe wykorzystując etykiety na słoiki oraz etykiety na butelki. Ponadto to bardzo dobry sposób na oznaczanie różnego rodzaju pudełek oraz paczek przechowywanych w garderobie, czy piwnicy. Niektóre osoby dzięki etykietom podpisują całe swoje zbiory np. płyt czy kaset.

Etykiety samoprzylepne na rolce (w ich produkcji specjalizuje się, między innymi, drukarnia cyfrowa Arti-Bau - https://artibau.pl/pl/etykiety-na-roli/) służą do oznaczania produktów, które są przeznaczone do sprzedaży. To bardzo wygodny oraz tani sposób na dokładne opisanie każdego z przedmiotów. Na etykiecie często poza nazwą znajduje się cena, skład, data ważności, kod kreskowy oraz inne wymagane informacje. Etykiety bardzo dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju magazynach, gdzie znacznie przyspieszają i ułatwiają pracę. 

Jakie rodzaje etykiet samoprzylepnych mamy do wyboru?

Jeśli zależy nam na zakupie etykiet samoprzylepnych na nasze prywatne potrzeby, zwykle nie musimy tak dokładnie analizować, czy będą one spełniać wszystkie wymagania. Zazwyczaj bierzemy to co nam się podoba i uznamy za praktyczne. Inaczej jest w przypadku firmy, gdzie ma miejsce wiele procesów, dla których materiał, klej, czy wielkość etykiet mogą mieć ogromne znaczenie. Wymagania dotyczące etykiet diametralnie różnią się w zależności od charakteru danego biznesu. 

Etykiety samoprzylepne na rolce

Pierwszym z kluczowych czynników, którym różnią się etykiety to rozmiar. Bardzo ważne jest to, aby dobrać wielkość również pod względem parametrów firmowej drukarki. Jednocześnie należy zastanowić się nad sposobem nadruku. Drukarnia cyfrowa ma bardzo wiele możliwości. Możemy wybrać np. sposób termiczny lub termotransferowy, a do każdego z nich należy dobrać właściwy materiał. Jeśli zależy nam na druku termotransferowym, to możemy zdecydować się jedynie na etykietę foliową lub papierową. Druk kolorowych etykiet oraz druk kodów kreskowych to również konieczność spełnienia osobnych wymagań.

Zanim wybierzemy odpowiedni typ etykiet musimy wiedzieć również gdzie będą one stosowane. Poszczególne materiały mają różny stopień odporności na różne czynniki. To jedna z najważniejszych kwestii, które musimy ustalić. Później pozostaje nam wybór określonego kształtu. Standardem jest prostokąt z lekko zaokrąglonymi rogami. Drukarnia etykiet rzadziej wytwarza etykiety o kształcie elipsy, koła oraz innych.

Wybierając etykiety samoprzylepne powinniśmy zwrócić uwagę także na rodzaj kleju. Możemy wybrać etykiety zwykłe, ale również mocne i łatwoodlepne. Poza tym druk etykiet jest możliwy w różnych kolorach oraz odpowiednich stopiniach połysku. 

 

 

Drukarnia Etykiet Arti-Bau

ul. Brzozowa 8

55-040 Ślęza

tel. +48 71 7822678

Grupa Tipmedia
Podziel się:
Telewizja Internetowa w Ożarowie - www.ozarowtv.pl