Rehabilitacja pacjentów - aparaty do magnetoterapii

  • 03.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Rehabilitacja pacjentów - aparaty do magnetoterapii
Do rehabilitacji pacjentów wykorzystuje się naprawdę wiele specjalistycznych urządzeń, dzięki którym chorzy mogą wreszcie cieszyć się zdrowiem i przestać narzekać na bóle. Najważniejsze jest jednak wybranie odpowiedniego zabiegu, często realizowanym jest magnetoterapia. Jeśli jednak chce się przeprowadzić ten zabieg, należy mieć dostęp do aparatów do magnetoterapii.

Zastosowanie pola magnetycznego

Sprzęt do rehabilitacji działa na zasadzie wykorzystania pola magnetycznego. Z powodzeniem oddziałuje się wtedy na wszelkie tkanki znajdujące się wewnątrz ciała, które tego oczywiście wymagają. Stosowane jest najczęściej pole magnetyczne o dość niskiej częstotliwości, chociaż zależy to od rodzaju realizowanego zabiegu. Im poważniejsze są urazy, tym wyższa będzie częstotliwość. Skorzystać można w takich przypadkach z aplikatorów niskoprądowych oraz wysokoprądowych. Decyzję podejmuje zawsze rehabilitant, który cechuje się szeroką wiedzą medyczną. Z pomocą aparatów do magnetoterapii można leczyć schorzenia:

  • kości,

  • stawów,

  • mięśni,

  • nerwy.

Poza tym u pacjentów panuje też przekonanie, że urządzenie pozytywnie zadziała na poprawę ukrwienia. Efektem działania może być też wyeliminowanie bólu oraz stanów zapalnych.

aparat do magnetoterapii

Leczenie ostrych stanów zapalnych oraz chorób przewlekłych

Aparaty do magnetoterapii (dostępne także w ofercie sklepu ze sprzętem rehabilitacyjnym Ronomed - www.ronomed.com.pl/sprzet-rehabilitacyjny) są sprzętem, który może wyleczyć ostre stany zapalne, ale też różnorodne choroby przewlekłe pojawiające się u pacjentów. Możliwe jest także wykonanie stymulacji przezczaszkowej, dzięki której pacjenci są sobie w stanie poradzić z silną depresją. Wzmacnia się układ odpornościowy u pacjentów, dlatego sprzęt rehabilitacyjny jest tak popularny w ośrodkach rehabilitacyjnych. Skorzystać można z różnych rodzajów pola podczas przeprowadzenia jednego zabiegu, dostępna jest m.in. emisja ciągła oraz modulowana. Aparaty dysponują ponadto szerokim zakresem częstotliwości, dlatego nie będzie problemów z zastosowaniem ich przy zabiegach rehabilitacyjnych. Sprzęt do rehabilitacji postawi na nogi nawet najbardziej schorowane osoby.

Gotowe lub własne programy zabiegowe

Atutem tego sprzętu rehabilitacyjnego jest to, że można w nim korzystać zarówno z gotowych programów zabiegowych, jak i tych tworzonych własnoręcznie. Ich stworzenie w urządzeniu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, wszystkie dane wprowadza się z łatwością, zależnie od tego, z jakim pacjentem w danym momencie się pracuje. Aparaty cechują się bardzo dużą indukcją pola magnetycznego, korzystając z nich ma się pełną kontrolę nad występującymi parametrami zabiegowymi. Z racji tego wykorzystuje się je przy likwidowaniu obrzęków, czy też przy leczeniu świeżych złamań, które pojawiły się u pacjentów stosunkowo niedawno. Bezpieczne działanie urządzenia to dobra wiadomość dla wszystkich osób, które będą poddawane leczeniu z jego wykorzystaniem. Aparaty do magnetoterapii poradzą sobie także z urazami więzadeł, tkanek miękkich, ścięgien oraz osteoporozą. Uniwersalne zastosowanie sprawia, że pojawiają się w coraz większej ilości gabinetów fizjoterapii. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: