Mierniki jakości energii

  • 04.02.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Mierniki jakości energii
Jakość energii dostarczana przez wiele maszyn i urządzeń jest bardzo ważnym aspektem np. przy pracy na produkcji. Warto więc co jakiś czas zastosować pewne działania zmierzające do tego, aby zbadać jakość pobieranej energii. Jeśli nie będzie ona znajdowała się na odpowiednim poziomie, będzie można stwierdzić, iż występują jakieś problemy na które trzeba zareagować. Przeprowadzając takie czynności niweluje się ryzyko występowania przestojów w dostawie energii, co np. w zakładach produkcyjnych ma bardzo duże znaczenie.

Wykrywanie oraz rejestrowanie problemów związanych z jakością energii

Mierniki jakości energii są zdolne wykrywać oraz rejestrować wszelkie problemy związane z jakością energii. Rejestracja takich problemów pozwala użytkownikom mierników na ich późniejsze przeanalizowanie. Decyzji nie trzeba więc podejmować natychmiastowo, można sobie na spokojnie wszystko obejrzeć, a dopiero potem zdecydować się na jakieś działania, dzięki którym jakość energii się poprawi. Oczywiście istnieje też szansa natychmiastowej reakcji na pojawiające się kłopoty związane z dostawą energii. Przestoje w jej dopływie mogą prowadzić do bardzo negatywnych konsekwencji, dlatego należy starać się im zapobiegać, a miernik okaże się w tym przypadku świetnym wyborem.

Urządzenia dla dużych firm serwisowych

Urządzenia pomiarowe stosowane mogą być przede wszystkim przez bardzo duże firmy serwisowe. To właśnie one odpowiadają w większości przypadków za niwelowanie problemów z nieodpowiednią jakością energii. Rejestratory mogą się też jednak sprawdzić w innych miejscach, takich jak:

•       przedsiębiorstwa komunalne,

•       zakłady przemysłowe,

•       obiekty publiczne.

Różnorodność zastosowania jest w takiej sytuacji kwestią kluczową, dlatego sprzęt pomiarowy jest tak chętnie kupowany przez różnych klientów. Z pomocą rejestratora można dowiedzieć się jaka jest średnia wartość skuteczna, jakie są stany nieustalone oraz czy występują drgania harmoniczne. Wydajność i funkcjonalność urządzenia wzbudzają zachwyt wśród wszystkich klientów.

Miernik

Rejestrowanie migotań

Jedną z najważniejszych funkcji, z których można skorzystać po zakupie miernika jakości energii jest rejestrowanie migotań związanych z dopływem energii. Jeśli wartość migotań jest zbyt wysoka, wtedy też można mieć pewność, że z jakością energii coś jest nie tak i takich sytuacji nie powinno się lekceważyć. Rejestrowanie poszczególnych parametrów jest możliwe w czasie od 1 do 20 sekund po uruchomieniu narzędzia pomiarowego, więc użytkownicy zapewniają sobie błyskawiczne wyniki działania. Mierniki są też bardzo wytrzymałe, klientom niestraszne będą nawet ich upadki z większych wysokości, ponieważ urządzenie nie powinno się wtedy popsuć, będzie można dalej z niego korzystać. Klienci mogą wybrać dla siebie mierniki jakości energii takich producentów jak Fluke, Dewetron oraz Sonel. Wszystkie te urządzenia udostępnia zainteresowanym firma Tespol (tespol.com.pl). Sprzęt może być używany podczas pracy w sieciach jednofazowych, ale też dwufazowych. Obudowa umożliwia zainstalowanie narzędzia w różnych miejscach.

 

Inteligentny dom zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami!

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: