Self Storage - jak to działa?

  • 14.02.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Self Storage - jak to działa?
Usługa self-storage staje się coraz bardziej popularna w Europie, także w Polsce, a przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Tam funkcjonowała już od lat 60-tych, zaczęła się prężnie rozwijać od lat 90-tych i do teraz znajduje się tam około 50 000 magazynów tego typu. Polski czytelnik może kojarzyć ten typ placówek z rozmaitych programów telewizyjnych, ale często na swoje nieszczęście nie wie na jakiej zasadzie dokładnie działa taki biznes i czemu dokładnie służy.

Jak to wygląda?

Sprawa jest stosunkowo prosta. Self-storage jest to usługa pozwalająca na najmowanie powierzchni w specjalnie do tego przygotowanym magazynie samoobsługowym. Magazyn, takie jak w Stokado Wrocław Self Storage zapewnia najemcy dostęp do owego miejsca dwadzieścia cztery godziny na dobę przez cały tydzień, ponadto zabezpiecza skrytkę (wyposażoną nota bene w zamek otwierany kodem lub kluczem ofiarowywanym klientowi) - placówka jest monitorowana i objęta ochroną, najczęściej dodatkowo jest terenem specjalnie zabudowanym, umożliwiającym łatwy podjazd samochodem. Ergo -z perspektywy mieszkającego w bloku Kowalskiego z miejsca bije to na głowę wszystkie osiedlowe garaże czy piwnice, w których narty ledwo się mieszczą, a na wyciągnięcie czterech rowerów trzeba pół dnia i sporo potu.

Z perspektywy firmy - bo klientem może być też przedsiębiorstwo - jest to świetna alternatywa pozwalająca często zaoszczędzić trochę pieniędzy. Budynki są w świetnej kondycji, ponadto rzeczy przechowywane w magazynach można ubezpieczyć, co wynosi zabezpieczenia na dodatkowy poziom. Można dostosować rozmiar najmowanej powierzchni do swoich potrzeb - na przykład wiodący przedstawiciel branży, Stokado, posiadający swoje oddziały we Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy, umożliwia wybór już od 1 aż do 30 m2 co pozwala przechowywać w schowku na przykład motocykl, meble czy innego rodzaju rzeczy o sporych gabarytach, które w innym przypadku trzeba by było "upchnąć" gdzie indziej. Czas na jaki wynajmujemy powierzchnię także można ustalić tak, by odpowiadał naszym gustom, od tygodnia do kilku lat, z bardzo łatwą możliwością rezygnacji.

Self Storage

Dlaczego o tym nie słyszałem?

 Wszystko to brzmi świetnie - myśli zapewne czytelnik - dlaczego zatem na jakąkolwiek informację o self-storage nie natknąłem się wcześniej? Otóż przeszkodą w rozwoju branży jest brak świadomości ludzi o jej istnieniu, który to fakt na szczęście coraz szybciej ulega zmianie. Firmy rozrastają się powoli na wzór swoich zachodnich kuzynek a zapotrzebowanie jest dosyć spore, toteż ich priorytetem jest reklama i rozprzestrzenianie informacji o swoim rynku. Znaczny procent Polaków mieszka w blokach czy kamienicach i ma dostęp jedynie do piwnic, które nie gwarantują ani odpowiednich warunków otoczenia, ani prywatności, ani bezpieczeństwa, o ubezpieczeniu nie wspominając.

Mała powierzchnia magazynowa jest świetną alternatywą dla zaniedbanego garażu, mogą także korzystać z niej - jak wspomniałem wyżej - firmy. Nada się ona doskonale do składowania nadmiaru towarów, archiwów, artykułów promocyjnych i innych tego typu rzeczy sezonowych. Wspomniana wyżej firma Stokado prezentuje także bardzo atrakcyjne ceny - koszt najmu może zamknąć się już w 80 złotych miesięcznie, co jest ceną bardzo przystępną. W ofercie tego operatora magazynów znajduje się też możliwość organizacji przeprowadzek. Ponadto oprócz komórki w magazynie wewnętrznym klient może wybrać również powierzchnię magazynową w kontenerach. Dogodność i wychodzenie na przeciw klientowi sprawiają, że nawet początkujące przedsiębiorstwa mogą sobie pozwolić na korzystanie z usług self-storage, zwłaszcza że znajduje się w zasięgu ich budżetu. 

Jak zatem wynająć magazyn?

Na stronach internetowych firm znajdują się wszystkie niezbędne informacje, najczęściej jest możliwa opcja skorzystania z konsultacji odnośnie ceny i miejsca, a także lokalizacji magazynu. Możliwe jest również odnalezienie lokalizacji magazynu na mapie.

Podsumowując, self-storage jest nowością w Polsce jeśli chodzi o techniki magazynowania i jest branżą której prężny rozwój jest pewny, o czym świadczy sytuacja tego typu usług na zachodzie. Jest to rozwiązanie bez wątpienia innowacyjne i elastyczne, perfekcyjne dla każdego, kto potrzebuje przestrzeni.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: