Jak wybrać drewniany domek dla lalek?

  • 23.05.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać drewniany domek dla lalek?
Wszystkie dzieci uwielbiające lalki marzą o domku, w którym będą mogły schować swoje ulubione zabawki i wymyślać związane z nimi historie. Właśnie dlatego domki dla lalek to jedne z najbardziej popularnych zabawek, cały czas wybieranych przez rodziców dla swoich pociech. Co więcej - coraz częściej decydujemy się na domki z drewna, solidne i rozbudowane. Jak jednak wybrać ten idealny?

Drewniany domek dla lalek - czego nie może zabraknąć?

Najprostszy domek dla lalek składa się z dachu, ścian i półeczek, które umożliwiają podzielenie przestrzeni. Tego typu akcesoria są wybierane dla młodszych dzieci - wszystko przez wzgląd na brak małych elementów, którymi maluch mógłby żywo się zainteresować (i wsadzić je do nosa). Starsze dzieci z pewnością docenią domki z dodatkami, takimi jak balustrady, krzesełka czy nawet komin. Pamiętajmy, że kupując drewniany domek dla lalek warto znać wymiary ulubionych zabawek dziecka bądź upewnić się, że półeczki można umieścić w różnych miejscach.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie

Każda zabawa musi być bezpieczna. Drewno jest materiałem trwałym i naturalnym, dlatego nie musimy obawiać się toksycznych substancji znajdujących się na przykład w plastiku. Zwróćmy jednak uwagę na to, czy farba wykorzystana do malowania domku posiada potrzebne atesty. Jeśli kupujemy domek do pomalowania, sami zatroszczmy się o odpowiednie farby. Poza tym drewno musi być przygotowane w sposób, który wykluczy jakiekolwiek drzazgi. Powierzchnia powinna być całkowicie gładka.

Dodatkowo nie zapominajmy także o wybraniu domku, który jest dostosowany do wieku i wzrostu dziecka. W ten sposób nie ryzykujemy, że maluch będzie zbytnio nachylać się do swoich zabawek.

A co później?

Drewniany domek dla lalek nie przestaje być użyteczny w chwili, w której nasze dziecko traci zainteresowanie lalkami. Może stanowić doskonałe miejsce do przechowywania maskotek czy innych zabawek dziecka, a z czasem służyć także jako półka na zdjęcia czy nawet małe kwiaty. Domek z łatwością przymocujemy do ściany, gdzie będzie piękną ozdobą przez wiele lat.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: