Ogłoszenia czy aukcje?

  • 03.06.2019, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Ogłoszenia czy aukcje?
Portale z ogłoszeniami stanowią ciekawą alternatywę dla portali aukcyjnych. Możemy na nich znaleźć właściwie wszystko, na czym nam w danym momencie zależy. Portale tego typu zaczęły zdobywać w Polsce popularność już kilkanaście lat temu, kiedy to dostęp do internetu stał się u nas bardziej powszechny.

Portale z ogłoszeniami stanowią ciekawą alternatywę dla portali aukcyjnych. Możemy na nich znaleźć właściwie wszystko, na czym nam w danym momencie zależy. Portale tego typu zaczęły zdobywać w Polsce popularność już kilkanaście lat temu, kiedy to dostęp do internetu stał się u nas bardziej powszechny. Fakt ten sprawił, że ludzie zaczęli interesować się rynkiem wymiany towarów za pośrednictwem właśnie takich portali. Początkowo Polacy uwielbiali serwisy aukcyjne, ale po pewnym czasie zaczęły dołączać do nich także te, z ogłoszeniami online.

Co decyduje o sukcesie portalu ?

Na rynku powstaje bardzo wiele portali ogłoszeniowych, ale tylko niektóre z nich odnoszą ogólnopolski sukces. W czasie gdy jeden portal świętuje wielkie udziały w rynku, inny z niego znika. Co zatem świadczy o ich wyjątkowości i unikalności ? Przyjrzyjmy się przez chwile czynnikom, które mogą zadecydować o sukcesie danego portalu, bądź jego braku. 

Lokalność i swojskość

Portale z ogłoszeniami lokalnymi przede wszystkim charakteryzują się przyjaznym podejściem do klienta. W przeciwieństwie do dużych sklepów internetowych nie znajdziemy tu zazwyczaj produktów od dużych firm, a od "zwykłych" ludzi. Kupowanie przedmiotu od Józka, czy Franka jest z pewnością bardziej przyjemne, niż od międzynarodowego, bezosobowego koncernu. Do sprzedawcy możemy też zawsze zadzwonić czy napisać maila wiedząc, że odpisze nam człowiek, a nie zautomatyzowany system do odpowiadania klientom.

Bogaty asortyment

Każdy szanujący się portal z ogłoszeniami powinien mieć przede wszystkim szeroki wybór produktów. Dzisiaj klient jest już zdecydowanie bardziej wymagający, niż jeszcze przed kilkoma laty. Sama idea portalu ogłoszeniowego polega jednak na tym, że treść a właściwie towary w nim dostępne tworzą jego sami użytkownicy. W takiej sytuacji portal musi być bardzo dobrze odwiedzany, by swoją wysoką oglądalnością zachęcać sprzedawców, do wystawiania w nim swoich produktów.

Niska cena

W dzisiejszych czasach klient bardzo uważnie patrzy też na cenę kupowanych przez siebie produktów i dba o to, by była ona możliwie niska. Klienci są coraz bardziej wymagający i oczekują niskich cen. Mają na to wpływ takie czynniki jak duży udział konkurencji w rynku, oraz możliwość importowania towarów z dalekiego wschodu za cenę wielokrotnie niższą, niż ma to miejsce w naszym kraju. W takiej sytuacji to właśnie portal ogłoszeniowy staje się realną konkurencją dla działań tego typu, ponieważ można na nim zakupić lokalne towary w stosunkowo niskiej cenie.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: