Wrześniowo-październikowe upały - jesienne last minute

  • 12.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Wrześniowo-październikowe upały - jesienne last minute
Wybór jesiennego last minute nie musi wcale oznaczać wakacji w nieco chłodniejszym klimacie. O ile oczywiście część klientów biur turystycznych marzy o nieco niższych temperaturach w Hiszpanii czy Włoszech, o tyle równie duża część chce jechać na wakacje we wrześniu ze względu na niższe ceny i mniejszy ruch. Jeśli marzy ci się gorący, upalny urlop w środku polskiej jesieni, mamy dla ciebie kilka propozycji.
  1. Last minute jesienią - czy warto?
  2. Wrześniowe upały

Last minute jesienią - czy warto?

Jesienne wakacje last minute to zdecydowanie opcja warta polecenia. Przede wszystkim ceny wakacji znacząco spadają w porównaniu z tymi, z którymi trzeba się liczyć w czerwcu, a szczególnie lipcu i sierpniu. Po drugie, właściwie w każdym zakątku świata jest trochę mniej turystów. Przede wszystkim mniej jest rodzin z dziećmi, które już wróciły do szkoły. Część osób marzy natomiast o urlopie bez szumu, hałasu i tłumów. Pod tym względem wakacje we wrześniu to świetny wybór. I w końcu trzeci argument, jest trochę chłodniej. Ci, którzy planują intensywne zwiedzanie w Hiszpanii czy Włoszech z radością przyjmują zapowiedzi spadku temperatury do dwudziestu kilku stopni. Część urlopowiczów marzy jednak o palącym słońcu i afrykańskich upałach. Czy da się takie we wrześniu znaleźć?

Wrześniowe upały

W poszukiwaniu afrykańskich upałów najlepiej udać się do samej Afryki. Egipt last minute to nadal bardzo atrakcyjne rozwiązanie, które gwarantuje nie tylko doskonałe warunki hotelowe, świetne jedzenie, ale i gorący, upalny wręcz klimat także we wrześniu czy październiku. Jesień to również czas kiedy można zacząć myśleć o wyprawie na Zanzibar albo na inną położoną w pobliżu Afryki wyspę. Wrzesień to także idealny wręcz moment na wakacje na Kubie. Latem temperatura tam może być dla przeciętnego Europejczyka wręcz zabójcza, jesienią jednak upały nieco odpuszczają, mimo że z punktu widzenia Europy Środkowo-Wschodniej nadal jest tam wyjątkowo upalnie. Ponadto Kuba to ogromne bogactwo zabytków, niezwykłych krajobrazów, pozostałości po danych kulturach. Zwiedzanie tej wyspy może okazać się przygodą życia. O ile zaś wyjazd do Egiptu nie wiąże się z ogromnymi kosztami, o tyle wyprawa na Kubę (przede wszystkim ze względu na odległość od Europy) to nieco inna półka cenowa. Tym bardziej więc jesienne last minute może okazać się szansą na zwiedzenie ciekawego miejsca w nieco bardziej przystępnej cenie. Pogoda wręcz gwarantowana. Warto jednak pamiętać, że i w Europie o tej porze roku może być naprawdę ciepło, zarówno w Hiszpanii czy Włoszech dni i noce potrafią być naprawdę gorące.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: