Jak wybrać odpowiedni peeling do twarzy?

  • 26.09.2019, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wybrać odpowiedni peeling do twarzy?
Peeling twarzy to jeden z istotnych elementów rutynowej pielęgnacji, jednak jego nieumiejętne stosowanie może przynieść więcej szkody niż pożytku. To dlatego, że sposób złuszczania martwych komórek naskórka musi być dostosowany do typu cery. Inne potrzeby ma cera tłusta i trądzikowa, inaczej zaś funkcjonuje cera naczynkowa i wrażliwa. Jak zatem dobrać peeling do twarzy? Wystarczy zwrócić uwagę na kilka cech produktu.

Scrub czy peeling enzymatyczny?

W sprzedaży dostępne są peelingi zawierające ziarna, które mechanicznie złuszczają naskórek, ścierając obumarłe komórki. Ich użytkowanie obejmuje delikatny masaż twarzy okrężnymi ruchami po nałożeniu kosmetyku. Tego typu peeling do twarzy jest idealny dla cery tłustej, mieszanej i skłonnej do powstawania niedoskonałości – doskonale i szybko oczyszcza skórę, pomagając usunąć nadmiar sebum zatrzymanego w jej porach. Niektóre osoby nie powinny jednak stosować scrubów, gdyż wrażliwa cera łatwo ulega podrażnieniom pod wpływem tarcia drobinkami. Wtedy najlepszym wyborem jest peeling enzymatyczny, którego działanie złuszczające opiera się na kwasach i enzymach – taki peeling do twarzy nie narusza żywych komórek, a w składzie często znajdziemy dodatkowe substancje łagodzące. Obydwa rodzaje peelingów można znaleźć w sklepie Top Rose: https://www.toprose.pl/peelingi-do-twarzy.

Peelingi do zadań specjalnych

Jeśli oprócz złuszczenia zależy nam na dodatkowych efektach upiększających, można skorzystać z peelingów rozświetlających, które posiadają również właściwości maseczki. Takie produkty pozwalają uzyskać czystą, promienną cerę w jednym kroku. Dostępne są także peelingi do twarzy przeznaczone specjalnie do zwężania porów, wygładzania cery lub zawierające składniki przeciwzmarszczkowe. Specjalistyczne peelingi pomagają uprościć pielęgnację cery, skracając codzienną rutynę. Warto także zwrócić uwagę na to, czy produkt jest profesjonalny, czy naturalny – niektóre osoby preferują formuły roślinne, inne wolą zaufać profesjonalnym składnikom aktywnym.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: