Dlaczego nowoczesne okna są trwałe i doskonale izolują?

  • 27.09.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Dlaczego nowoczesne okna są trwałe i doskonale izolują?
Szacuje się, że około 60% ciepła z nagrzanego budynku ucieka przez nieszczelność w oknach. Może ona wynikać z wyniszczenia materiału (stare modele okien), złego montażu lub nawet błędów konstrukcyjnych na samym etapie produkcji. Nowoczesne okna projektowane i tworzone w oparciu o metalowe profile i systemy konstrukcyjne okienno-drzwiowe są na szczęście pozbawione tej ostatniej wady. I dlatego cieszą się zaufaniem wśród architektów oraz inwestorów wybierających w swoich projektach budowlanych właśnie takie rozwiązania.

Podwyższona izolacja termiczna

W starszych modelach okiennych lub wykonanych z drewna bardzo często dochodzi do wypaczenia materiału, co związane jest z jego długotrwałym, często trwającym kilka dekad użytkowaniem. Nowsze modele wykorzystujące metalowe systemy konstrukcyjne zachowują o wiele większą wytrzymałość i odporność na upływ czasu. Ich żywotność jest oceniana znacznie wyżej, a przy tym cechują się wyraźnie podwyższoną izolacją termiczną. Przykład systemów okienno-drzwiowych, które zagwarantują zatrzymanie ciepła w budynku, można znaleźć na przykład tutaj: http://www.aliplast.pl/oferta/systemy-okienno-drzwiowe Co ważne, takie systemy można montować zarówno w przypadku okien, jak i drzwi przesuwnych.

Grube wypełnienia rdzeniowe

Dbałość o odpowiednią izolację przejawia się także w specjalnie skonstruowanych, nieco grubszych od standardowych wypełnieniach rdzeni systemów aluminiowych. Do tego większość modeli wyposażana jest też w specjalne przekładki termiczne, a zastosowany w całej konstrukcji wkład izolacyjny zapobiega niepotrzebnej ucieczce ciepła.

Styczność z szybą

Bardzo ważnym elementem konstrukcyjnym systemów okienno-drzwiowych jest projektowanie głębszych zakładek, czyli miejsc, w których szyba łączy się z profilem. Im jest ono dłuższe, czyli im głębiej szyba wchodzi w profil, tym większą powierzchnią do niego przylega i uniemożliwia ciepłu przedostawanie się przez jakiekolwiek szpary i nierówności w strukturze profilu. Zwiększona głębokość wpływa zresztą nie tylko na samą izolację cieplną systemu, ale również na jego konstrukcyjną trwałość i stabilność zamocowanej szyby.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: