Jakie pokrycie dachowe wybrać?

  • 24.10.2019, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Jakie pokrycie dachowe wybrać?
Wybór odpowiedniego pokrycia dachowego ma kluczowe znaczenie dla trwałości domu oraz komfortu jego mieszkańców. Warto zastanowić się nad wyborem najlepszego pokrycia, ponieważ jest to inwestycja na długie lata. Ma ono doskonale chronić nie tylko przed deszczem, ale również przed mrozem czy palącym słońcem.

Jakie pokrycie dachowe wybrać?

Na rynku mamy szeroki wybór pokryć dachowych. Najczęściej stosowane są dachówki ceramiczne, które uchodzą za najtrwalsze - faktycznie, dach wyłożony dachówką ceramiczną może wytrzymać nawet 50-100 lat. Materiał ten zapewnia dobrą wentylację, odprowadza wodę opadową, jest niepalny. Minusem dachówek ceramicznych jest ich waga, która może znacznie obciążać dach, a do tego stosunkowo wysoka cena. Do ciężkiego pokrycia dachowego zalicza się również trwałe i solidne dachówki cementowe, które wykazują wysoką odporność na niskie temperatury. Najtańszym materiałem na pokrycie dachów jest blachodachówka posiadająca rdzeń stalowy lub aluminiowy, zapewniający niewielką wagę. Blachodachówka występuje w różnych barwach, jest łatwo dostępna, posiada kilka warstw powłoki antykorozyjnej. Wiele modeli wręcz do złudzenia imituje tradycyjną dachówkę. Więcej na temat wyboru odpowiedniego pokrycia dachu można znaleźć na stronie firmy, zajmującej się wykonywaniem nowoczesnych pokryć dachowych - http://dachserwis.com/.

Od czego uzależniony jest wybór konkretnego pokrycia dachowego?

Wybór pokrycia dachowego zależy nie tylko od zasobności portfela czy względów estetycznych. Pod uwagę należy brać kąt nachylenia dachu, nośność konstrukcji więźby, a także jego kształt. Najlepiej, by doborem odpowiedniego pokrycia zajął się fachowiec, który wybierze materiał i zobowiąże się go położyć na konstrukcji, dokonując kosztorysu. W końcu dach jest inwestycją na długie lata, na której nie powinno się oszczędzać. Chodzi nie tylko o komfort mieszkańców domu, ale również o ich bezpieczeństwo podczas nieprzewidywalnych warunków pogodowych. Solidne pokrycie jest gwarancją wytrzymałości na lata, a także ciepła wewnątrz domu.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: