Auto zastępcze na koszt sprawcy - co warto wiedzieć o tej usłudze?

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Auto zastępcze na koszt sprawcy - co warto wiedzieć o tej usłudze?
Wynajem auta zastępczego z polisy OC sprawcy zdarzenia drogowego to coraz popularniejsza usługa. Szczególnie że od 2011 roku dostępna jest nie tylko dla podmiotów firmowych, ale również osób prywatnych, których samochody ucierpiały w wyniku wypadku lub kolizji. Wynajem jest dla poszkodowanego całkowicie bezpłatny i obejmuje auta w klasie i modelu zbliżonym do uszkodzonego pojazdu.

Co zrobić po wypadku?

Po zabezpieczeniu aut, sprawdzenia stanu zdrowia uczestników oraz po ocenie sytuacji można wybrać dwa wyjścia: wezwać policję lub spisać dane sprawcy i specjalne oświadczenie dla ubezpieczyciela. W obu przypadkach można potem skorzystać z usługi jaką oferuje każda profesjonalna wypożyczalnia aut w Lublinie, w tym http://zastepcze.lublin.pl/ i wynająć auto na koszt sprawcy wypadku albo kolizji. Wypożyczalnia udostępni pojazd za darmo i sama zajmie się ściąganiem należności od ubezpieczalni sprawcy z jego OC. Trzeba jednak pamiętać, aby mieć jego oświadczenie o przyznaniu się do winy, jeśli nie wzywa się policji.

 

Darmowo i bezterminowo?

Taka usługa jest całkowicie bezpłatna i z konta klienta wypożyczalni nie jest pobierana żadna opłata niezależnie od tego jaki samochód i na jak długo zostanie przez niego wypożyczony na koszt sprawcy. W przypadku szkody częściowej wynajem trwa tak długo, aż nie zostanie ona usunięta. Natomiast jeśli szkoda jest całkowita i auto będzie podlegało kasacji, można wypożyczyć samochód do momentu upłynięcia 7 dni od chwili, gdy otrzymało się decyzję o niemożliwości naprawy pojazdu.

 

Wypożyczalnia załatwi formalności

Istotnym elementem całego procesu wynajmu samochodu z ubezpieczenia sprawcy jest to, że formalności z nim związane są minimalne i w większości zajmuje się nimi sama wypożyczalnia. Wystarczy podać jej dane sprawcy, numer ubezpieczenia, a jej pracownicy zajmą się odzyskiwaniem kosztów wynajmu. Co ważne, bardzo często mogą również pomóc w formalnościach z ubezpieczycielem dotyczącym wypłaty odszkodowania, w tym doradzić klientowi jak ma postępować, jeśli ubezpieczalnia zaniża jego kwotę albo kwestionuje koszty poniesione z tytułu naprawy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: