Wypożyczenie auta przy minimum formalności? Bez problemu!

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Wypożyczenie auta przy minimum formalności? Bez problemu!
Najczęściej po wypożyczone auto sięga się z dwóch powodów: jeśli nie posiada się żadnego lub z powodu kolizji, w której uszkodzony został własny pojazd. W obu przypadkach warto wybierać takie wypożyczalnie, które nie tylko oferują atrakcyjną cenę wynajmu, szeroką flotę samochodów, ale również absolutne minimum formalności.

Wypadek i co dalej?

Jeśli doszło do nieprzyjemnego zdarzenia drogowego, a auto nie nadaje się do dalszej jazdy - nie można panikować. Z każdej sytuacji zawsze są wyjścia, a w tej takim jest po prostu wynajęcie auta zastępczego. Można to zrobić nawet telefonicznie, uzgadniając markę i model samochodu oraz miejsce jego odebrania z wypożyczalni. Koszty ponoszone za wynajem nie są duże, zaś w wielu przypadkach można ich nawet łatwo uniknąć i wynająć samochodów na dłuższy czas bez płacenia ani jednej złotówki. Jak?

 

Samochód po wypadku

W przypadku czasowego lub częściowego wyłączenia auta z użytku w wyniku kolizji albo wypadku, możliwe jest wynajęcie samochodu na koszt OC sprawcy. Rodzaj i klasa wynajmowanego pojazdu powinna być zbliżona do uszkodzonego, ale w niektórych przypadkach - jeśli wypożyczalnia takimi autami nie dysponuje - nie jest to obligatoryjnym warunkiem. Większość profesjonalnych podmiotów oferujących taką usługę, jak na przykład wypożyczalnia samochodów w Lublinie http://zastepcze.lublin.pl/ pomaga dodatkowo klientom w załatwieniu formalności związanych z takim procesem. Klient podaje jedynie dane ubezpieczyciela sprawcy, wybiera samochód i niczym się nie musi martwić.

 

Wynajem aut osobowych

Formalności jest jeszcze mniej, jeśli wynajem nie dotyczy sytuacji powypadkowych. W takich sytuacjach wystarczy dowód osobisty, prawo jazdy oraz podpisanie stosownej umowy wynajmu auta. Klient nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów poza wskazanymi w dokumencie, nie opłaca również ubezpieczenia OC ani AC. Wiele firm wypożyczających samochody prowadzi też usługę dostarczania ich bezpośrednio do klienta. Wystarczy jedynie zadzwonić, a przedstawiciel podjedzie na miejsce wraz z autem oraz przygotowanymi dokumentami.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: