Pompy ciepła - ekologiczne i nowoczesne źródło ciepła

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Pompy ciepła - ekologiczne i nowoczesne źródło ciepła
Pompy ciepła w Polsce cieszą się coraz większą popularnością. Jest to trwałe, ekologiczne i tanie w eksploatacji ogrzewanie domów. Ceny tradycyjnych paliw z roku na rok ulegają zmianie, dlatego rozsądnym wydaje się zainwestowanie w ogrzewanie pompą ciepła jako dodatkowe lub jedyne źródło ciepła.

Dlaczego warto zainwestować w ogrzewanie pompą ciepła?

Jeśli zdecydujemy się na pompę ciepła jako jedyne źródło ogrzewania naszego domu, nie musimy budować komina czy też pomieszczenia na opał. Jest to jedno z najtańszych w eksploatacji źródeł ciepła, nie wymaga ciągłej obsługi, jest przyjazna dla środowiska i ma dość długą żywotność do ok. 50 lat. Pompa ciepła może współpracować z innymi urządzeniami takimi jak: panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, kominek z płaszczem wodnym czy też piec gazowy, olejowy czy na paliwo stałe. Pompa ciepła oprócz ogrzewania może służyć do chłodzenia domów latem zwiększając komfort.

 

Rodzaje pomp ciepła oraz ich dostępność

W Polsce coraz więcej firm oferuje pompy ciepła oraz dostępne jest coraz więcej rodzajów i marek pomp, jedną z firm oferujących pompy ciepła jest https://freesun.pl/pompy-ciepla/. Wśród pomp ciepła wyróżniamy pompy gruntowe, które wykorzystują ciepło z ziemi. Popularne stają się pompy ciepła powietrze woda, które nie wymagają budowy kosztownego dolnego źródła ciepła. Mogą one służyć do ogrzewania domu lub do podgrzewania wody. Również do podgrzewania wody w basenach czy też jako klimatyzator w domach latem. Pompy ciepła powietrze woda składają się z jednostek zewnętrznych oraz wewnętrznych, charakteryzują się one cichą pracą oraz nie zajmują wiele miejsca. Pompy ciepła mogą pracować do temperatury zewnętrznej nawet  -25°C.

 

Decydując się na pompę ciepła jako źródło ogrzewania naszego domu czy też do ogrzewania wody na pewno przyczynimy się do ochrony środowiska. Dodatkowo korzystając z takich rozwiązań zaoszczędzimy na rachunkach za ogrzewanie, a łącząc pompę ciepła z fotowoltaiką zredukujemy rachunki praktycznie do zera.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: