Czy możliwe jest frezowanie tworzyw sztucznych?

  • 29.10.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Czy możliwe jest frezowanie tworzyw sztucznych?
Frezowanie oraz obróbka stali, miedzi czy aluminium tak naprawdę nie jest niczym nowym. Są to materiały, które można było dowolnie formować dzięki maszynom ze sterowaniem numerycznym już wcześniej. Obecnie jednak, można iść nawet o krok dalej, takiej samej obróbce poddając inne materiały- między innymi tworzywa sztuczne, kompozyty, a nawet drewno. Wykorzystanie nowoczesnego plotera frezującego pozwala na pewną automatykę takiego frezowania, dzięki czemu można uzyskać niemalże całkowitą powtarzalność wytwarzanych w ten sposób elementów.

Dodatkowo, samo frezowanie może być naprawdę bardzo precyzyjne i dokładne, wykonane nawet z uwzględnieniem drobnych elementów i bardzo szczegółowych detali. Więcej na temat tego, czym jest frezowanie tworzyw sztucznych, znajdziemy na stronie przedsiębiorstwa- https://megabelzyce.pl/pl/uslugi/frezowanie-tworzyw-sztucznych.

 

Jak wygląda taka obróbka w praktyce?

Frezowanie tworzyw sztucznych lub też elementów drewnianych często jest techniką służącą do produkcji różnego rodzaju ozdób czy dekoracji, ale też może służyć do celów przemysłowych, a więc do produkcji elementów maszyn- mowa tutaj chociażby o prowadnicach, kołach zębatych lub też łożyskach ślizgowych. Jak więc widać, zastosowanie jest dość szerokie, a zalety frezowania- ogromne. Wystarczy dostarczyć odpowiednie rysunki wzorów do frezowania tak, aby umożliwić precyzyjne zaprogramowanie maszyny. Nie musimy obawiać się zbytniej szczegółowości detali, gdyż ploter frezujący może sobie poradzić nawet w drobnymi elementami. Co ważne, taka obróbka tworzywa nie wymaga już dodatkowego procesu wygładzania, co pozwala na oszczędność czasu. Kolejną oszczędność można znaleźć w produkowaniu wielu, powtarzalnych elementów. Mogłoby się wydawać, że trudno jest osiągnąć taką powtarzalność, a przedmioty odbiegające od szablonu idą w straty- nic bardziej mylnego. Odpowiednie zaprogramowanie maszyny daje niemalże całkowitą powtarzalność, przez co nie ma ryzyka związanego z nieodpowiednim frezowaniem całej partii czy serii produktów. Nie marnuje się więc ani czasu ani materiału. Tym sposobem obróbki można przygotowywać elementy niemalże każdej grubości.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: